СУТРА ПОЧИЊЕ ИСПЛАТА УВЕЋАНОГ ДЕЧЈЕГ ДОДАТКА: Прочитајте детаљан календар социјалних давања за све категорије
СОЦИЈАЛНА давања за све категорије корисника биће уплаћене сутра и прекосутра, кажу у Министарству за рад, запошљавање, борачка и социјална питања. Кашњења нема и сви ће новац за јануар као и ранијих месеци добити на време.
Фото: Депоситпхотос
1. Новчана социјална помоћ, посебна новчана накнада и додатак за помоћ и негу другог лица - 20. фебруара
2. Накнаде за издржавање корисника на породичном смештају 20. фебруар
3. Дечији и родитељски додатак за месец јануар дана 20. фебруар
4. 13. рата дечијег додатка други део за 2023. годину и пети део за 2022. годину дана 20. фебруар
5. Накнаде зараде односно плате за времепородиљског одсуства, неге детета и посебне неге детета - 21. фебруар директно од стране Министарства по новом закону
6. Остале накнаде по основу рођења и неге детета и посебне неге детета - 21. фебруар директно од стране Министарства по новом закону
7. Права из борачко инвалидске заштите - 20. фебруар
Да подсетимо, родитељски додатак за рођење првог детета од 1. јануара 2024. године је повећан и износи 371.614,46 динара.
Додатак за друго дете, који се исплаћује у 24 рате, сада од ове исплате је 329.643,66 динара (месечно 13.735,15 динара), за треће дете маме добијају у 120 рата, 1.977.861,97 динара (месечно 16.482,19 динара), а за четвртог наследника 2.966.792,95 динара такође у 120 рата (месечно 24.723,28 динара).
Како је недавно председник Србије, Александар Вучић најавио највероватније од маја или јуна стиже нова повишица, а родитељи ће при рођењу детета од државе одмах добити 500.000 динара.
БОНУС ВИДЕО: МИНИСТАРКА ДАРИЈА КИСИЋ ОТКРИВА ЗА НОВОСТИ: Како до образаца захтева за обелеле од ретких болести?
Препоручујемо
ВАЖНЕ ВЕСТИ: Почеле исплате финансијске помоћи пацијентима са ретким болестима
16. 02. 2024. у 09:11
ПАКАО У ДУБАИЈУ! Иранци погодили Бурџ ел Араб, симбол луксуза и један од најпознатијих хотела на свету (ВИДЕО)
ИРАНСКИ дрон погодио је и хотел са пет звездица Бурџ ел Араб у Дубаију.
28. 02. 2026. у 23:12
ЕКСПЛОЗИЈЕ У ДУБАИЈУ, ДОХИ, ТЕЛ АВИВУ: Иран потврдио смрт Хамнеија (ФОТО/ВИДЕО)
ИЗРАЕЛ и САД извеле су напад на Иран. У Техерану су одјекнуле детонације, а касније су чуле и у другим местима. Како је речено, циљ напада је елиминисање непосредних претњи које долазе од иранског режима. Операција би, према писању медија, могла да траје неколико дана. У целој земљи проглашено ванредно стање. САД су операцију назвале "Епски бес".
28. 02. 2026. у 10:41 >> 22:21
СМЕХ ДО СУЗА: Питали Хрвате да ли знају српске речи - "Никада нећу погодити!" (ВИДЕО)
"ЛЕБЛЕБИЈА би могла бити каросерија."
27. 02. 2026. у 21:41
Коментари (0)