НОВО УПОЗОРЕЊЕ РХМЗ-а: Данас ће бити и кише и снега - у овом делу Србије се очекују падавине
РЕПУБЛИЧКИ хидрометеоролошки завод (РХМЗ) објавио је упозорење у коме наводи да ће данас бити и кишних и снежних падавина.
Foto: Novosti/Tanjug
- После подне облачно, местимично са слабом кишом, на високим планинама са слабим снегом. На северу Баната, у Бачкој, као и у већем делу Срема, задржаће се суво време са сунчаним интервалима. Дуваће умерен, понегде и јак северозападни ветар, на планинама источне Србије и са олујним ударима - стоји у упозорењу РХМЗ-а.
Прогноза за наредне дане
У Србији ће данас, према прогнози Републичког хидрометеоролошког завода, бити умерено до потпуно облачно и нешто хладније. На северу суво са сунчаним интервалима, а у осталом делу земље местимично са краткотрајном кишом, на планинама са снегом. Ветар умерен и јак, на планинама источне Србије и са ударима олујне јачине, северозападни. Најнижа температура од 4 до 9, највиша дневна од 10 до 14 степени Целзијуса.
У Београду умерено до потпуно облачно и мало хладније, са краткотрајном кишом током дана. Ветар умерен и јак, северозападни. Најнижа температура од 5 до 7, највиша дневна око 11 степени Целзијуса.
У Србији у среду у већем делу променљиво облачно и суво, само још ујутру и пре подне на југу и југоистоку земље претежно облачно, понегде са краткотрајном кишом, у планинским пределима са снегом. Затим се до краја недеље очекује мало до умерено облачно и суво време, понегде са слабим јутарњим мразем, а током дана са сунчаним интервалима.
Препоручујемо
КИША, СУНЦЕ И СНЕГ СА ОЛУЈНИМ ВЕТРОМ: Временска прогноза за уторак, 13. фебруар
13. 02. 2024. у 01:00
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (0)