КОНКУРС ЗА ПУТОПИСЦЕ СТАРИЈЕ ОД 60: Удружење грађана "Снага пријатељства" - Амитy бира најбољи рад и победнике води на пут

В.В.Ц.

30. 01. 2024. у 16:53

ДЕСЕТУ годину за редом, Удружење грађана "Снага пријатељства" - Амитy позива старије суграђане да учествују на конкурсу за "Драганову награду" за најбољи путопис старијих особа.

КОНКУРС ЗА ПУТОПИСЦЕ СТАРИЈЕ ОД 60: Удружење грађана Снага пријатељства - Амитy бира најбољи рад и победнике води на пут

Foto: Amity

Конкурсом награђују најбоље путописне радове у пет категорија: најбоља женска путописна прича, најбоља мушка путописна прича, најбоља прича о путовању по Србији, најбоља прича о путовању у иностранство и најбоља путописна песма.

Услови за учествовање на конкурсу су да аутор, односно ауторка има најмање 60 година, да у заглављу прве стране наведе којој од пет категорија рад припада, да путописни рад буде максималне дужине до пет куцаних страна, фонт слова Times New Roman 12. Уколико неко пише руком, мора бити написано читким штампаним словима. Аутори могу послати само један путописни рад и то онај који нису већ слали на неки од ранијих конкурса.

На крају рада потребно је написати податке о аутору/ки: име и презиме, датум рођења, занимање у активном периоду живота, адреса становања, телефон фиксни и/или мобилни, е-меил адреса.

Награђени и посебно похваљени путописни радови би'e објављени у штампаној публикацији и на интернету, па стога учесници на крају рада морају да назначе да ли су сагласни да се, уколико уђе у избор, њихов рад и објави.

Конкурс траје од 1. јануара до 1. марта 2024. године.

Путописне радове треба послати на адресу: Амитy, улица Париске комуне 1/12, 11070 Нови Београд, са назнаком: "За конкурс" или електронским путем на мејл адресу: mira@amity-yu.org, такође са назнаком у називу писма "За конкурс".

Жири ће одлуку саопштити 1. маја 2024. За ауторе најбољих путописних радова у свих пет категорија и њихове пријатеље, у току јуна или октобра 2024. године биће организовано наградно путовање по Србији. Сви учесници Конкурса ће бити позвани на књижевна дружења која ће бити организована у Београду, Новом Саду, Крагујевцу и Нишу, и на којима ће се представити аутори путописних радова.

- Овом иницијативом доприносимо промоцији активног, здравог, достојанственог и креативног старења у Србији - кажу у Удружењу Амитy.

На досадашњим конкурсима учествовало је 1.102 аутора старих 60 и више година из Србије, бивших југословенских република и још 10-так земаља са свих континената где живе наши људи. У девет публикација објављено је 257 најбољих путписа.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СТЕПА КОД ЈЕДРЕНА ОСВЕТИО УГЉЕШУ И ВУКАШИНА: Пре 85 година у Чачку преминуо војвода Степа Степановић, велики српски војсковођа

СТЕПА КОД ЈЕДРЕНА ОСВЕТИО УГЉЕШУ И ВУКАШИНА: Пре 85 година у Чачку преминуо војвода Степа Степановић, велики српски војсковођа

БРИЖЉИВО упаковане две нагореле воштанице и једна раскошна османска сабља пронађене у скромној соби Степе Степановића после његове смрти 27. априла 1929. откриле су да велики војсковођа није сматрао победе на Церу и Солунском фронту најважнијим биткама које је водио, већ освета средњовековних српских витезова изгинулих у Маричкој бици.

28. 04. 2024. у 06:30

РЕЗОЛУЦИЈОМ О СРЕБРЕНИЦИ ПРИКРИВАЈУ СВОЈЕ ЗЛОЧИНЕ: Немачка историјски фалсификат потура на годишњицу ослобођења Дахауа, фабрике смрти

РЕЗОЛУЦИЈОМ О СРЕБРЕНИЦИ ПРИКРИВАЈУ СВОЈЕ ЗЛОЧИНЕ: Немачка историјски фалсификат потура на годишњицу ослобођења Дахауа, фабрике смрти

НЕМАЧКА која је главни спонзор сарајевске „Резолуције о Сребреници“ покушава да прогура тај цинични историјски фалсификат кроз Генералну скупштину УН у време једне трагичне годишњице, ослобођења концентрационог логора Дахау, неспорног сведочанства о највећем геноцидном програму у историји човечанства чији је аутор – Немачка.

28. 04. 2024. у 07:00

Коментари (0)

ЛЕГЕНДА КОШАРКЕ ШОКИРАЛА ЕВРОПУ: Ево снимка на коме краде парфеме у Београду (ВИДЕО)