ПОЧИЊЕ ПРИЈАВА ЗА 100.000 ВАУЧЕРА Мемић: Очекујем велики одзив грађана
МИНИСТАР туризма и омладине Хусеин Мемић најавио је да сутра почиње пријава грађана за 100.000 ваучера чији је максимални износ од ове године подигнут са 5.000 на 10.000 динара.
Г.Шљивић
- Позивам грађане да искористе ову могућност, поготово што је понуда велика јер се око 4.500 угоститеља широм Србије већ пријавило да учествује у систему доделе ваучера - рекао је Мемић.
Он је додао да и ове године очекује велики одзив грађана и подсетио да је у јануару 2023. године контигент од сто хиљада ваучера плануо у дану.
Осим што је дуплирана вредност ваучера са 5.000 на 10.000 динара, ове године је, како је рекао, и повећан лимит за запослене који имају право на ваучере у висини зараде до 80.000 динара.
Мемић је још једном подсетио да поред запослених, право на ваучере имају и незапослени, пензионери, лица старија од 65 година која не остварују право на пензију, носиоци права на туђу негу и помоћ, ратни војни инвалиди, студенти и носиоци пољопривредних газдинстава.
БОНУС ВИДЕО: ИТАЛИЈАНИ И ТУРИСТИ ПОХРЛИЛИ НА ФОНТАНЕ - Ово је њихов начин расхлађивања
(Информер)
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
РУСИЈА СЕ ХИТНО ОГЛАСИЛА О СРБИЈИ: Песков коментарисао однос Москве и Београда
РУСИЈА и Србија имају партнерство које омогућава Москви и Београду да разговарају о најхитнијим питањима, али Србија бира свој пут развоја, изјавио је Дмитриј Песков, портпарол руског лидера.
05. 06. 2026. у 11:49
НЕМАЧКА ХИТНО ПОЗВАЛА РУСИЈУ: Путине, време је...
МИНИСТАР спољних послова Немачке, Јохан Вадефул, позвао је руског председника, Владимира Путина, да покрене преговоре о миру у Украјини уз учешће Европе, преносе немачки медији.
05. 06. 2026. у 09:53
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)