МАЛИШАНИМА УЛЕПШАЛИ ПРАЗНИКЕ: Београдски студенти са колегама из региона уручили пакетиће деци Свратишта
У ЖЕЉИ да некоме улепшају новогодишње празнике, студенти са Факултета за пројектни и иновациони менаџмент – ПМЦ, из Београда, са својим колегама, студентима из региона, у оквиру својих ненаставних обавеза решили су да заједно традиционално и ове године са својим професорима посете Свратиште у Крфској улици у Београду и однесу новогодишње пакетиће.
Фото: Новости
Кристина Теа Мацановић, студент треће године, истакла је да обожава новогодишње празнике јер је то увек подсети на детињство и млађег брата.
- Када се указала прилика у разговору са својом професорком и колегама, да могу да будем од користи у овој хуманитарној акцији за децу из Свратишта, одмах сам решила да се укључим. Свесна сам да су то деца којима можда нико и никада није доносио лампионе, пожелела сам да макар мало променим њихова (не)очекивања.
Ни њена колегиница Уршка Лонгар из Словеније из Новог Места се такође није двоумила ниједног момента. Своје колеге из Београда упознала је летос на њиховом факултету на Летњој школи предузетништва:
- Зашто да не будем и на том пољу савесна, када могу да променим нешто око себе набоље? Свакако је осећај диван јер сам проширила свој круг пријатеља, ступивши у контакт са студентима из региона, тачније из Републике Српске и Црне Горе. Они исто учествују у овој акцији - рекла нам је ова хумана студенткиња.
Свака част на савесности ових младих људи и њихових професора, као и Факултету за пројектни и иновациони менаџмент из Београда.
БОНУС ВИДЕО: "ОТИСАК" Министарка пољопривреде Јелена Танасковић у подкасту "Новости" о актуелним питањима
Препоручујемо
ТЕМПЕРАТУРА ПАДА ЗА ЧАК 20 СТЕПЕНИ ПРЕКО НОЋИ: Најновија прогноза РХМЗ-а
01. 12. 2023. у 13:44
ИКОНЕ НА ЗИДОВИМА, МИР И СПОКОЈ: Завирите у породични дом Ненада Окановића (ФОТО)
30. 11. 2023. у 09:22
ТРАМП ДОНЕО ОДЛУКУ: Повлачи амбасадоре и дипломате из окружења Србије
АДМИНИСТРАЦИЈА америчког председника Доналда Трампа повлачи скоро 30 каријерних дипломата са амбасадорских и других високих позиција у дипломатским представништвима САД у свету.
22. 12. 2025. у 10:32
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
АМЕРИКАНАЦ ЈАСАН: "Украјинци, приватно, признају да ће изгубити Доњецк, али..."
ПОТПРЕДСЕДНИХ САД Џеј Ди Венс изјавио је данас да су територијална питања кључна тачка спорења у преговорима.
22. 12. 2025. у 19:29
Коментари (0)