ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА ЧЕТВРТАК, 30. НОВЕМБАР: Хладно јутро, током дана могућа киша, температура до 13°С
У СРБИЈИ јутро хладно и делимично ведро уз мраз. У току дана умерено до потпуно облачно и топлије, пре подне на северу, а по подне понегде и у осталим крајевима могућа је слаба киша, која се ујутро у Бачкој, а увече на истоку Србије може ледити на тлу.
Фото: Танјуг
Ветар слаб и умерен, у кошавском подручју јужни и југоисточни, у осталим крајевима јужни и југозападни, по подне и увече у појачању, нарочито на југу Баната и на планинама, где ће повремено достизати ударе олујне јачине, саопштио је Републички хидрометеоролошки завод.
Најнижа температура од -5 до 0°С, а највиша од 7 до 13°С, у Тимочкој Крајини око 4°С.
Време у Београду
У Београду јутро хладно и делимично ведро уз мраз. У току дана умерено до потпуно облачно и топлије, средином дана и по подне са слабом кишом. Ветар слаб и умерен, по подне повремено и јак, југоисточни. Најнижа температура од -4 до 0°С, а највиша око 11°С.
Време наредних дана
Према прогнози за наредних седам дана, у петак ће бити умерено до потпуно облачно, ветровито и осетно топлије са максималном температуром од 14 до 23°С, само у Тимочкој Крајини хладније, око 7°С, а понегде се очекује и слаба киша. Дуваће јак, на југу Баната и на планинама и олујни јужни и југозападни ветар.
Ветровито ће се задржати и у суботу, када се у другом делу дана очекује јаче наоблачење с кишом, која ће увече и током ноћи у брдско-планинским пределима прећи у снег. Температура ће бити у паду.
У недељу се очекује суво и хладно, на северу претежно сунчано, у осталим крајевима облачно, а на југу још понегде са слабим снегом, али са тенденцијом постепеног разведравања према крају дана. Затим прохладно, нарочито у јутарњим сатима.
У понедељак претежно сунчано, у уторак мало и умерено облачно и суво. Средином седмице киша и снег се очекују углавном у брдско-планинским пределима.
БОНУС ВИДЕО: СИТУАЦИЈА ЈЕ НЕПОДНОШЉИВА“ - Мештани Грчке Тесалије у очају након разорне олује Данијел
НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)
УКРАЈИНА је у суботу увече погодила једно од стратешки најзначајнијих одбрамбених постројења Русије, напавши Воткински машински завод у удаљеном региону, скоро 1.300 километара од украјинске границе - што представља најдубљи удар икада изведен украјинским оружјем домаће производње.
25. 02. 2026. у 12:25
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (0)