СУТРА ПОЧИЊЕ ИСПЛАТА 20.000 ДИНАРА: Ево ко све добија помоћ од државе
ПЕНЗИОНЕРИМА, корисницима привремене накнаде - инвалидима рада друге и треће категорије инвалидности, односно преостале радне способности и инвалидној деци - корисницима привремене накнаде код Фонда за пензијско и инвалидско осигурање (ПИО) сутра ће почети исплата државне помоћи у износу од по 20.000 динара.
Foto: Profimedia
Како је раније објавио Фонд ПИО, помоћ ће добити сви који су право на пензију или накнаду остварили закључно са 23. новембром ове године, односно до тог датума су поднели захтев за остваривање права.
То, како су навели у Фонду ПИО, значи да сви грађани који су поднели захтев до 23. новембра и испуњавају услов за остваривање права из пензијског и инвалидског осигурања, имају право на новчану помоћ без обзира на датум када ће им бити донето решење, а новац ће им бити исплаћен накнадно, уз прву исплату пензије.
БОНУС ВИДЕО: НАКОН ДЕВЕТ ГОДИНА: Стигао воз из Сегедина у Суботицу
Препоручујемо
СНИМАК ТЕРА СУЗЕ НА ОЧИ: Ана Бекута испунила Мркину навећу жељу (ВИДЕО)
28. 11. 2023. у 16:43
ДА ЛИ СТЕ ЗНАЛИ: Жена показала како се правилно користи СТРУГАЧ ЗА ЛЕД (ВИДЕО)
28. 11. 2023. у 17:16
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је јуче, током приказа нових и модернизованих средстава и система Војске Србије на војном аеродрому у Батајници, да ће Србија набавити кинески противваздухопловни систем дугог домета HQ-9, који западни војни аналитичари оцењују као пандан руском С-300, док поједине анализе његове способности пореде и са системом С-400.
29. 06. 2026. у 15:26 >> 15:52
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
ЈЕЗИВ СНИМАК ИЗ ХРВАТСКЕ, ДЕВОЈКЕ ВИКАЛЕ: "Не у аутобус, не!"
ДРУШТВЕНИМ мрежама кружи снимак који приказује забрињавајућу вожњу возача камиона.
30. 06. 2026. у 11:05
Коментари (0)