Платформа Србија ствара музику постала пуноправни члан ЕМЕЕ
Платформа је препозната као релевантан партнер у Србији, чија је мисија подршка младим музичарима и промоција наших музичких талената у свету
Фото: Принтскрин
Платформа Србија ствара музику, као део националне платформе Србија ствара Владе Републике Србије, једногласном одлуком свих чланова European Music Exporters Exchange (ЕМЕЕ) - постала је пуноправни члан у овом престижном Удружењу европских канцеларија за извоз и промоцију музике.
Кровна и непрофитна платформа ЕМЕЕ у свом саставу бројни чак 32 националне и регионалне канцеларије за извоз музике из 27 земаља Европе, које у оквиру ове развијене мреже међусобно размењују помоћ у виду финансирања, изградње капацитета музичке индустрије и обуке, пословне савете, али пре свега међународно умрежавање и реализацију програма пословне подршке. Уласком у овакву мрежу партнера, платформа Србија ствара музику на најефикаснији начин може да представи и промовише српску музичку сцену на међународном плану и да истовремено промовише Србију, у светлу модерне и креативне земље.
„Међународни проток музике игра кључну улогу у очувању културне разноврсности широм света. Поред тога, кретање и проток музике (укључујући њене креаторе, извођаче и публику) преко граница, ствара низ значајних извора прихода за националне музичке индустрије, односно извоз музике. У овом контексту, радујемо се што се платформа Serbia Creates придружила мрежи наших чланица јер стичемо важног партнера у овој земљи, са којим можемо заједно радити на подршци овом процесу у овом делу Европе“, истиче Тамара Каминска, генерална секретарка ЕМЕЕ.
Чланство платформе Србија ствара музику у ЕМЕЕ логичан је резултат бројних значајних успеха које је, у веома кратком року, платформа остварила на међународном плану. Пре свега у промоцији српске музичке сцене чиме су омогућени и реализовани бројни наступи наших уметника у оквиру различитих фестивалских формата. Истовремено, платформа је од стране међународних организација препозната као релевантан партнер у Србији, чија је мисија подршка младим музичарима и промоција наших музичких талената у свету.
Као веома успешан пројекат издваја се реализација првог националног музичког конкурса SERBIA CREATES: The Spotlight у оквиру којег су најбоље рангирани млади музичари у последња три месеца већ реализовали више од 35 наступа, на 15 најпознатијих домаћих и регионалних музичких фестивала. Будући да је конкурс реализован у сарадњи са највежнијим актерима целокупне музичке сцене, јасна је намера платформе да пружи системску и ефикасну подршку младим талентима Србије.
„Музичка сцена Србије, није тајна, има огроман потенцијал и досадашњи успеси домаћих музичара су пре свега били доказ њиховог квалитета. Платформа Србија ствара музику сада настоји да својим активностима системски подржи домаћу музичку сцену и да је подстакне да расте, развија се и оствари међународни успех. Чланство у ЕМЕЕ само је још један степеник ка том циљу и отвориће бројне прилике за глобалне сарадње, нова знања и искуства, као и нове шансе за наше талентоване музичаре, што ће на крају резултирати позитивним утицајем на целокупну економију и културу наше земље“, истиче Зорица Тепић, саветница за музичку индустрије платформе Србија ствара музику.
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)
ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".
11. 03. 2026. у 16:26
ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег
СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.
11. 03. 2026. у 17:06
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)