СВИ СМО ВАЖНИ: Конференција на Међународни дан деце

Андријана Нешић

29. 09. 2023. у 12:35

Организација „НАОС- Националне асоцијације за подршку и борбу против насиља“ и „ИБССА-Бироа за борбу против трговине људима“ организују стручну конференцију 03.октобра.2023 године (на Међународни дан деце) у конгресној сали хотела Цроwне Плаза у Београду, под називом „СВИ СМО ВАЖНИ“.

СВИ СМО ВАЖНИ: Конференција на Међународни дан деце

НАОС

У оквиру стручне конференције биће одржана два панела од 10х до 14х са кратком паузом од 11:30х до 12:30х.

Конференција се одржава под покровитељством министарстава и државних институција Владе Републике Србије.

Уз благослов Владике Стефана Шарића, конференцију ће отворити, дечји хор „РАСТКО“-Храма Светог Саве са Химном Србије. У два панела, присутнима и медијима, обратиће се министар, представници министарстава, државних институција, нво сектора и стручњаци.

НАОС

Циљеви конференције обухватају пре свега важност превенције у циљу сузбијања насиља било које врсте са акцентом на вршњачко насиље и насиље над децом. Да скренемо пажњу на све учесталију појаву насиља над женама и изузетно велики проблем вршњачког насиља, као и злоупотребу и експлоатацију деце, трговину људима и све облике насиља над децом. Упознати јавност о облицима насиља, превенцији и мерама у циљу сузбијања истог. Колико социопатогене појаве насиља негативно утичу на породицу и друштво. Указати колико је од изузетне важности заједничка сарадња свих нас почевши од породице, родитеља, школа, стручних кадрова, државних институција и надлежних органа, цивилног сектора, невладиних и међународних организација, агенција и медија.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ШТА СЕ ОВО ДЕШАВА У БРИСЕЛУ? ЕУ убеђује Белгију да прихвати план који би разбеснео Русију, воде се разговори ван главне сале самита

ШТА СЕ ОВО ДЕШАВА У БРИСЕЛУ? ЕУ убеђује Белгију да прихвати план који би разбеснео Русију, воде се разговори ван главне сале самита

ЕВРОПСКА комисија и Белгија тренутно воде интензивне разговоре ван главне сале самита како би усагласиле најосетљивије делове плана Европске уније за коришћење 210 милијарди евра замрзнуте руске имовине у корист Украјине, рекло је за Политико пет дипломата и званичника ЕУ упознатих са током преговора.

18. 12. 2025. у 16:38

СРБЕ СУ РАСТРГЛИ, РАСТРГЛИ СУ ЈЕДАН НАРОД Путин жестоко ударио по Европи: Тамо нема цивилизације, само деградације!

"СРБЕ СУ РАСТРГЛИ, РАСТРГЛИ СУ ЈЕДАН НАРОД" Путин жестоко ударио по Европи: Тамо нема цивилизације, само деградације!

ИСПОСТАВИЛО се да на Западу нема никакве цивилизације, већ само континуирана деградација, изјавио је председник Русије Владимир Путин на проширеном колегијуму Министарства одбране Русије.

17. 12. 2025. у 13:13

Коментари (0)

ДОБРА ВЕСТ ЗА ПЕНЗИНЕРЕ: Попусти у продавницама до 6.500 динара - ево како да их добијете