ХИТАН АПЕЛ МУП-а ВОЗАЧИМА: За само три дана у саобраћајним несрећама погинуло чак осам особа

ЗА само три дана, од 1. до 3. септембра 2023. године, у саобраћајним незгодама у Србији погинуло је осам особа, док су две задобиле тешке телесне повреде опасне по живот. Само у недељу, 3. септембра, погинуло је чак пет учесника у саобраћају.

ХИТАН АПЕЛ МУП-а ВОЗАЧИМА: За само три дана у саобраћајним несрећама погинуло чак осам особа

Фото: МУП

У судару аутомобила марке „фијат пунто“, који се кретао супротним смером, и „хјундаија“ на ауто-путу Милош Велики на територији Сурчина, једна особа је погинула, док је једна теже, а једна лакше повређена. Од силине ударца „фијат“ се запалио и изгорео, а полицијски службеници утврђују све чињенице и околности у вези с овом саобраћајном незгодом.

Од укупног броја саобраћајних незгода од 1. до 3. септембра, чак три су, укључујући и незгоду на ауто-путу Милош Велики, изазвали возачи аутомобила који су прешли у коловозну траку намењену за кретање возила из супротног смера.

Такође, најчешћи узрок саобраћајних незгода била је и неприлагођена брзина, након чега су возачи губили контролу над возилом и слетели с пута.

Управа саобраћајне полиције спроводиће акције појачане контроле усмерене на откривање и санкционисање прекршаја којима се највише угрожава безбедност саобраћаја.

Такође, апелујемо на све учеснике у саобраћају да поштују саобраћајне прописе како би сачували свој и туђе животе.

БОНУС ВИДЕО: АУТОБУС УДАРИО ЖЕНУ И ДЕТЕ - Тешка несрећа на Лабудовом брду

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

АМЕРИЧКЕ СНАГЕ НАПУШТАЈУ ИРАК Заиди: Од овог датума креће повлачење војске

АМЕРИЧКЕ СНАГЕ НАПУШТАЈУ ИРАК Заиди: Од овог датума креће повлачење војске

ИРАЧКИ премијер Али ел Заиди изјавио је данас да ће америчке војне снаге напустити Ирак до 30. септембра, оценивши да његова посета Вашингтону представља почетак нове фазе у односима две земље, засноване на економској сарадњи, а не на војним везама.

14. 07. 2026. у 19:45

Коментари (0)

Друштвена одговорност као темељ пословања компаније Меридианбет