ВОЈСКА ПОСТАВИЛА МОСТ ПРЕКО ВЕЛИКОГ БАЧКОГ КАНАЛА: Биће дежурства 24 сата дневно (ФОТО)

Андријана Нешић

04. 08. 2023. у 17:00

ПРИПАДНИЦИ понтонирског батаљона из састава Речне флотиле Војске Србије поставили су понтонски мост преко Великог бачког канала на регионалном путу који спаја Апатин и Сомбор.

ВОЈСКА ПОСТАВИЛА МОСТ ПРЕКО ВЕЛИКОГ БАЧКОГ КАНАЛА: Биће дежурства 24 сата дневно (ФОТО)

Фото: Министарство одбране

Мост је постављен на молбу Западнобачког управног округа, дужине је 30 метара и укупне носивости 60 тона, а моћи ће да га користе пешаци, мотоциклисти и путничка моторна возила.

Након неопходних провера и постављања сигнализације, мост је предат на експлоатацију Западнобачком управном округу, а о његовом одржавању и сигурности стараће се инжињеријска радна група коју чине припадници Речне флотиле. Они ће на мосту дежурати двадесет и четири часа дневно и бити задужени за регулисање саобраћаја, навођење возила, дотезање сајли и контролу спојница.

У току припрема за реализацију активности, превожења пловних чланака и постављања моста реализована су увежбавања професионалног састава Речне флотиле понтонирске специјалности, чиме је додатно унапређена њихова оспособљеност за извршавање наменских задатака.

Понтонски мост ће бити у функцији до завршетка радова на реконструкцији оближњег моста на регионалној саобраћајници, а Војска Србије је његовим постављањем олакшала живот мештанима овог краја, који више неће морати да користе алтернативне правце.

БОНУС ВИДЕО - ЊЕГОШ У СЕНЦИ СЕВЕРИНЕ: Певачица у славу највећег икада на бини изводи гимнастику!

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".

26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50

Коментари (0)

ГЛЕДАЋЕМО СРБИЈУ ПРОТИВ МЕСИЈА! Сада и званично - орлови ће играти против актуелног светског првака Аргентине!