УПАЉЕНА ДВА МЕТЕОАЛАРМА ЗА ВИКЕНД: Поново високе температуре, а ево где ће падати киша

НАКОН хладног и олујног времена, у Србији се за викенд поново очекују високе температуре.

УПАЉЕНА ДВА МЕТЕОАЛАРМА ЗА ВИКЕНД: Поново високе температуре, а ево где ће падати киша

Фото: Танјуг

Максимална температура ће се кретати до 35 степени, а Републички хидрометеоролошки завод је издао и два метеоролошка упозорења на високе температуре, али и понегде са кишом и грмљавином.

У суботу сунчано, у недељу локални пљускови

Временска прогноза предвиђа да ће у суботу бити сунчано, а у недељу се, уз променљиву облачност и кишу очекују локални пљускови с грмљавином средином дана на северу, а после подне и увече понегде и у осталим крајевима, док ће се на југу задржати суво и веома топло.

У данима потом мало свежије, уз смену сунчаних и облачних интервала и локалну појаву кише и пљускова с грмљавином.

Максимална температура ће у већини места бити у интервалу од 26 до 35 степени.

Упаљен жути метеоаларм у суботу

Жути метеоаларм означава да време потенцијално може бити опасно, а у суботу је обележена цела Србија. У овом случају, метеоаларм се односи на високе температуре.

РХМЗ наводи да временске појаве које су прогнозиране нису неуобичајене, али да је потребан опрез ако планирате активности које су изложене метеоролошком ризику.

- Треба наставити са информисањем о очекиваним метеоролошким условима. Не предузимајте непотребне ризике, саветује РХМЗ.

У недељу понегде упаљен наранџасти метеоаларм

Југоисточна Србија је у недељу обележена наранџастим метеоалармом, који се такође односи на високе температуре.

Тај метеоаларм означава да је време опасно, а РХМЗ је појаснио да када је он упаљен, прогнозиране су опасне временске појаве, интензитета да могу проузроковати материјалну штету и бити опасне по људе и животиње.

Различито време за различите делове Србије

За остале делове Србије је у недељу упаљен жути метеоаларм, а у зависности од места се односи на различите временске услове.

Тако је за Београд, западну и југозападну Србију, Шумадију и Поморавље упаљен метеоаларм за грмљавину и високе температуре, док је за источну Србију упаљен само за високе температуре.

Бачку, Банат и Срем у недељу, према прогнози РХМЗ-а, очекују киша, грмљавина и високе температуре.

БОНУС ВИДЕО: НЕВРЕМЕ СТИГЛО У НОВИ САД - Пљуштала киша и падао град

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ИРАН ПОСЛАО ХИТНУ ПОРУКУ НАШИМ КОМШИЈАМА: Немојте то да дозволите Америци!

ИРАН ПОСЛАО ХИТНУ ПОРУКУ НАШИМ КОМШИЈАМА: Немојте то да дозволите Америци!

ИРАН је данас упозорио Бугарску да не дозволи Сједињеним Америчким Државама коришћење своје територије за војне операције против Техерана, након што је бугарска влада најавила да ће тражити одобрење парламента за размештање америчких авиона за допуну горива у тој земљи.

21. 07. 2026. у 18:37

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.

17. 07. 2026. у 12:51

Коментари (0)

ОТП Јуниор картица мења наратив породичног разговора о новцу