ДАНАС ПОЧИЊЕ РАСПУСТ: Родитељи добили упитник да попуне, ово су детаљи
ДАНАС почиње распуст и за основце и за средњошколце. Због трагедија које су потресле друштво, Влада је одлучила да се школска година заврши две недеље раније.
Фото архива
Врата школа остају отворена до 20. јуна за оне који би да поправе оцене, али и за ученике на допунској настави, у слободним активностима и продуженом боравку.
Родитељи су добили упитнике да се изјасне да ли ће њихова деца учествовати у активностима.
Вршилац дужности министра просвете Ђорђе Милићевић изјавио је да постоји законско упориште да се школска година заврши две недеље раније, као и да ће ђаци имати прилику да до 20. јуна поправе оцене.
- Деведесет пет одсто научно-наставног програма је реализовано. Постоји одступање од пет одсто које је у закону дозвољено - објашњава Милићевић.
Навео је и да није реч о исхитреној одлуци, да се оцене закључују 6. јуна, али да наставници предлажу закључивање оцена, а са тим упознају родитеље и ученике.
- Остављају на располагању родитељима и ученицима да размисле ли ће до 20. јуна, кроз одређени модалитет, ђак желети да покуша да поправи оцене - рекао је Милићевић.
Влада Србије је због трагедија које су дубоко погодиле читаво друштво донела одлуку да се школска година заврши 6. јуна у свим основним и средњим школама у Србији.
- У овом тренутку, важније је него икада да се усредсредимо на оно што је најбоље за нашу децу, јер она заслужују нашу потпуну подршку, љубав и бригу - истакнуто је у саопштењу.
(РТС)
Препоручујемо
БЕЗ МУЗИКЕ И ПЕСМЕ: Због трагичних догађаја изостаће традиционална прослава матуре
21. 05. 2023. у 15:39
ЉУБАВ КАО НА ФИЛМУ: Милан Бабић преминуо је у фотељи од туге за супругом Радмилом
05. 06. 2023. у 09:34
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
Шта је заправо реaктор Димона, најстроже чувани израелски објекат - где свега има, а Израелци све строго крију? (ФОТО)
У балистичком ракетном нападу на Димону, град на југу Израела, повређено је 47 људи, који су запослени у болници. Већина повреда је узрокована шрапнелима, према израелској служби за хитне случајеве Маген Давид Адом. Димона се налази око 13 километара од нуклеарног истраживачког центра Негев.
21. 03. 2026. у 21:44 >> 22:08
Коментари (0)