У СРБИЈИ НЕМА НЕСТАШИЦЕ ЛЕКОВА: Проблем је недостатак активних супстанци, али се произвођачи сналазе
ПОЈЕДИНЕ европске државе у последње време се суочавају са озбиљном несташицом лекова, што у Србији тренутно није случај.
Фото: Ј.Ј.Баљак
Залихе су стабилне, а домаће фармацеутске компаније, са којима је Влада у сталном контакту, засада држе ствари под контролом.
- Несташицу лекова узрокује несташица активних супстанци за лекове на светском тржишту. То је проблем у целом свету, на то не можемо да утичемо, али се свакако бавимо том проблематиком – истакао је Роналд Зелингер, генерални директор вршачке компаније „Хемофарм“ током посете премијерке Ане Брнабић.
Он је назначио да је „Хемофарм“ обезбедио пуна складишта активних састојака, која ће им помоћи да премосте тај проблем, уколико до њихове несташице дође.
-Покушавамо да обезбедимо континуирану испоруку. Зато увек имамо и план Б. Ако нам је недоступан један састојак, увек можемо да употребимо други – додао је Зелингер.
„Хемофарм“ је, као и остали домаћи произвођачи лекова, у сталном контакту са Владом, јер само заједничким снагама могу да превазиђу евентуалну кризу.
Препоручујемо
"БАБА МАРТА" ДОНОСИ СНЕГ ТАЧНО ОВОГ ДАТУМА: Ово је најновија временска прогноза
01. 03. 2026. у 13:09
СВЕ ГОРИ НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Сирене завијају широм Израела, почео нови напад; Иран силовито удара по америчким базама (ФОТО/ВИДЕО)
ДРУГИ дан рата на Блиском истоку, пратите са нама дешавања уживо.
01. 03. 2026. у 07:31 >> 20:26
ОТКРИВЕНО КАКО ЈЕ УБИЈЕН ХАМНЕИ: Једна грешка га коштала живота, Трамп имао неочекиваног савезника
СКРИВЕН дубоко у свом бункеру, Али Хаменеи није очекивао дрзак дневни напад у самом срцу своје моћи.
01. 03. 2026. у 19:16
БИО У ПОСЕТИ ЈУГОСЛАВИЈИ `89: Ко је ликвидарни ајтолах Али Хамнеи? Историјски ОБРТ за Иран - постоје само ДВЕ опције
У АМЕРИЧКО-ИЗРАЕЛСКОМ нападу на Иран, убијен је врховни верски вођа, ајатолах Али Хамнеи док је обављао своје дужности у канцеларији у Техерану.
01. 03. 2026. у 12:45
Коментари (0)