НОВИ БЕСРАМНИ ПОТЕЗ АЛБАНЦА: Након Витине и гробље у Житињу преименовано у албанско
НАКОН што је јутрос на гугл мапи српско православно гробље у Витини преименовано у "Православно албанско гробље" (Варезат ортодоксе шћиптаре), исто је урађено и са српским православним гробљем у месту Житиње у истој општини, које је преименовано у "Илирско гробље".
Фото: Принтскрин/Гугл мапс
Срби из Житиња који су након 1999. године морали да напусте то село и преселе се у Клокот истакли су да су тужни и разочарани.
- Нажалост, када смо данас чули за Витину било нам је поражавајуће шта се ради над српским гробљима и над српском имовином а када смо након тога чули и за Житиње онда смо стварно остали затечени. Мислимо да се неће зауставити на овоме и да ће већ сутра неко друго гробље на Косову бити преименовано - кажу саговорници.
Додају да је још тужније то што се гробље налази у дворишту цркве у Житињу.
- Мештани су незадовољни и јако љути јер их нико не контактира и нико их ништа не пита. Руке су нам везане али ми као појединци не можемо ништа да урадимо - истакли су.
(Косово онлине)
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
РУСИ О НАПАДУ НА ПРАВОСЛАВНУ СВЕТИЊУ: Амерички "патриот" погодио Кијевско-печерску лавру
МИНИСТАРСТВО одбране Русије тврди да је Кијевско-печерска лавра погођена ракетним системом противваздушне одбране "патриот" америчке производње, наводећи да би један од разлога за то могло да буде слање Украјини тих ракета којима је истекао рок коришћења.
15. 06. 2026. у 10:10
ШЕФ НЕМАЧКЕ ВОЈСКЕ ИЗДАО ДРАМАТИЧНО УПОЗОРЕЊЕ: Ево када ће нас Русија напасти, морамо бити спремни за борбу
НЕМАЧКА мора да се припреми за руски напад до 2029. године, или чак и раније, изјавио је шеф немачке војске за Политико.
11. 06. 2026. у 16:23
ШТА ЈЕ БРЕ ОВО? Мистериозна животиња снимљена у Мачви (ВИДЕО)
Кратак видео, за који се наводи да је настао из возила на подручју Мачве.
13. 06. 2026. у 20:49
Коментари (0)