БАБЉЕ ЛЕТО, А 15. И СНЕГ: Метеоролог Чубрило најављује какво нас време очекује до краја месеца

Татјана Марковић

06. 10. 2022. у 21:07

У СРБИЈИ ће бити претежно сунчано, стабилно и пријатно време наредних десетак дана.

БАБЉЕ ЛЕТО, А 15. И СНЕГ: Метеоролог Чубрило најављује какво нас време очекује до краја месеца

Фото: Д. Балшић

Метеоролог Марко Чубрило најављује михољско или бабље лето за дане пред нама, а постепено погоршање уз појаву кише очекује око 12. октобра, док је јаче погоршање уз захлађење могуће према његовим проценама око 15. октобра, пише Блиц.

-Нареднх дана остајемо под утицајем антициклона који нам доноси суво, стабилно и пријатно време уз хладне ноћи. Понегде ће бити услова за маглу, док ће ветар бити слаб и променљив. Јутарњи минимум биће од +6 до +12, преко 900мнв испод +5 степени Целзијуса, а дневни максимуми од +16 до +22, локално и око +24 степена Целзијуса каже Чубрило.

У најновијој прогнози је најавио да ће изузетак бити само недеља када би уз пролазно наоблачење и мало ниже максимуме било умереног северозападног ветра, док би врло ретко и то углавном у брдско-планинским пределима могло бити слабе кише.

Око 12. октобра рачуна на постепену дестабилизацију уз појаву кише и пљускова, прво на западу региона, док је тренутно око 15. октобра могуће јаче погоршање уз кишу, захлађење и планински снег. Метеоролог каже да друга половина месеца доноси хладније и кишовите дане.

Фото Н. Карлић

- Када сам очекивао да ће јесен бити око или чак мало топлија од просека то сам предвиђање базирао управо на релативно топлом октобру. Како сада синоптика делује, барем прва половина месеца ће бити топлија од просека, а неко јаче захлађење дугорочни прогностички системи до краја месеца и не виде. Други део месеца би могао донети типичну јесен уз температуре око, али не и испод просека, а дугорочни ЕЦМWФ (ЕПС) тек почетком новембра има сигнал за температуре испод просека – наводи Марко Чубрило.

Он истиче да је свака процена након десет дана подложна великим променама, али да је извесно да је пред нама “врло леп део јесени који треба што је могуће боље искористити”.

БОНУС ВИДЕО - КУЛТУРНО ДОБРО ИЗ XIX ВЕКА: Касарна 7. пука у центру Београда одолева времену

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТИ ВЕЛИКИ И ЈАКИ ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".

12. 03. 2026. у 19:25

Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)

Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)

ДЕКА Мирослав из села Дворска код Крупња већ 33 године живи у земуници без струје и воде, а његов вапај за помоћ дирнуо је хуманитарца Марка Николића.

14. 03. 2026. у 11:54

Коментари (0)

САРАЈЕВСКИ ШАРМ НА ДОРЋОЛУ: Бранко Ђурић Ђуро озбиљно насмејао публику у Фондацији Mozzart