НАША ДЕЦА НЕЋЕ УЧИТИ НАТО ИСТОРИЈУ: Милош Ковић изабран за редовног професора на Филозофском факултету

Срна

16. 06. 2022. у 11:13

СЕНАТ Универзитета у Београду једногласно је изабрао познатог српског историчара Милоша Ковића за редовног професора Опште историје новог века на Филозофском факултету.

НАША ДЕЦА НЕЋЕ УЧИТИ НАТО ИСТОРИЈУ: Милош Ковић изабран за редовног професора на Филозофском факултету

Фото: Д. Миловановић

- Сенат Универзитета у Београду данас је једногласно изабрао Милоша Ковића за редовног професора Опште историје новог века на Филозофском факултету. Хвала хиљадама људи који су учествовали у овој борби! Победа! - објављено је на незваничној "Фејсбук" страници професора Ковића.

"Спутњику" је потврђено ово именовање, уз напомену да је "остало још само формално потписивање уговора".

Од краја прошле године трајала је борба Ковића са онима који су покушали да осујете његов избор у редовног професора. Ковић је тврдио да је реч о политичком прогону.

- Овде је реч о томе каква ће се историја предавати нашој деци. Да ли ће у школама и на универзитетима слушати НАТО историју српског народа, или хашку интерпретацију српске историје, како ја то понављам већ годинама, или оно што је права историја која је наука, која је ствар струке - рекао је Ковић раније.

Хиљаде грађана и студената учествовало је на скуповима подршке, тражећи да се обустави његов прогон и да се формира непристрасна комисија за његов избор у звање редовног професора.

БОНУС ВИДЕО: УЗНЕМИРУЈУЋЕ: На данашњи дан 1999. бомбардован мост у Трстенику - погледајте аутентичне снимке

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.

23. 01. 2026. у 14:21

Коментари (12)

АМЕРИКА ПРЕТИЛА, ДАНСКА ПРОДАЛА ОСТРВА ЗА 630 МИЛИОНА $: Копенхаген дао острва за 630 милиона