ПРИПРЕМЕ ПЕШАДИЈСКЕ ЧЕТЕ ЗА ЛИБАН: Акценат је на увежбавању тактичких поступака и процедура за извршавање колективних задатака (ФОТО)

Новости онлајн

28. 04. 2022. у 18:04

НА ПОЛИГОНУ „Боровац“ и у бази „Југ“ у току је колективна обука пешадијске чете из састава Треће бригаде копнене војске за учешће у мировној операцији Уједињених нација у Либану.

ПРИПРЕМЕ ПЕШАДИЈСКЕ ЧЕТЕ ЗА ЛИБАН: Акценат је на увежбавању тактичких поступака и процедура за извршавање колективних задатака (ФОТО)

foto: МИНИСТАРСТВО ОДБРАНЕ РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ

Обука представља део вишемесечних припрема које припадници јединице пролазе како би били у потпуности оспособљени за реализацију задатака у мисији.

У овој фази припрема, пешадијска чета ради у условима сличним онима у Либану, а супозиције које решава су у потпуности прилагођене ситуацијама у којима се може наћи током извршавања задатака у зони операције. Акценат је на увежбавању тактичких поступака и процедура за извршавање колективних задатака, као што су обезбеђење конвоја, контрола масовних окупљања, успостављање пунктова, контрола територије, деконтаминација људства и опреме и евакуација повређених.  

У завршном делу припрема, наредног месеца, пешадијску чету очекује тактичка вежба на којој ће бити проверена оспособљеност јединице за учешће у овој мисији.

Ангажовање пешадијске чете Војске Србије у мировној операцији Уједињених нација у Либану започело је 2013. године, а јединица своје задатке извршава у саставу шпанског батаљона у мултинационалној бригади у сектору „Исток“.

БОНУС ВИДЕО:

ВОЈНИ СПЕКТАКЛ НА БАТАЈНИЦИ: Приказ способности Војске Србије "ШТИТ 2022" у суботу

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)

Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)

ДЕКА Мирослав из села Дворска код Крупња већ 33 године живи у земуници без струје и воде, а његов вапај за помоћ дирнуо је хуманитарца Марка Николића.

14. 03. 2026. у 11:54

Коментари (0)

НОВАК ЂОКОВИЋ ДОНОСИ ОДЛУКУ БЕЗ ПРЕСЕДАНА?! Његови навијачи, али и они који га не подносе - гледају и не верују