СВЕЧАНО У ХРАМУ СВЕТОГ САВЕ: Васкршња јутарња литургија у присуству великог броја верника (ФОТО)
ЈУТАРЊУ васкршњу литургију у Храму Светог Саве служи епископ марчански Сава, у присуству великог броја православних верника.
Фото: Танјуг
На литургији присуствују, између осталих, заменик градоначелника Београда Горан Весић, принц Филип и принцеза Даница Карађорђевић и други.
Патријарх Порфирије поручио је на поноћној васкршњој литургији, у Храму Светог Саве, да са Васкрсењем Христовим последњу реч више немају тама и зло и пожелео у име СПЦ мир, љубав и живот свој нашој браћи где год да се налазе, као и читавом свету.
Православни хришћани обележавају Васкрсење Исуса Христа, празник који симболизије победу живота над смрћу.
БОНУС ВИДЕО - МЕСТО ГДЕ СУ РОЂЕНИ СРПСКА ЦРКВА И НОВИ ЗАВЕТ: Репортер "Новости" у древној Никеји
Препоручујемо
ОБИЧАЈИ ЗА УСКРС: Шта данас треба прво појести и зашто се не једе јагњетина
24. 04. 2022. у 08:01 >> 08:02
КАТАСТРОФА У ВАШИНГТОНУ: Трамп одобрио ванредно стање
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп одобрио је декларацију ванредног стања за Вашингтон како би савезне власти помогле при санацији канализационе катастрофе која је почела прошлог месеца.
22. 02. 2026. у 13:41
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку
ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.
22. 02. 2026. у 18:50
Коментари (0)