"ПРАЗНИК ЉУБАВИ, НАДЕ И МИРА": Министар Мали честитао Ускрс
МИНИСТАР финансија у Влади Републике Србије Синиша Мали данас је честитао Васкрс патријарху српском Порфирију, свештенству, монаштву и свим верницима који тај празник славе по јулијанском календару.
Фото: Танјуг
- Овај празник нас подсећа да је неопходно неговати љубав и поштовање према ближњима, као и заједништво, које нас подстиче да постижемо напредак и благостање. Ускрс је празник љубави, наде и мира, односно покретачка снага и надахнуће за стварање боље будућности за сваког појединца. У временима изазова, овај празник нам говори да можемо да се издигнемо изнад свих неправди, нетолеранција, мржње и да покажемо снажну опредељеност истинским вредностима. Желим вам да празник проведете у миру, здрављу и благостању са најмилијима. Христос васкрсе – Ваистину васкрсе! - поручио је Мали.
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)