НАЈНОВИЈА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Сутра без кише, а онда преокрет
НАЈНОВИЈА временска прогноза професора географије Марка Чубрила показује да ће ветар данас бити слаб до умерен, западни и југозападни.
Фото: Танјуг/Јадранка Илић
Престанак падавина најављен је за поподневне часове
– Петак доноси суво и топло време, уз окретање ветра на јужни и југозападни смер и његово појачање – истиче метеоролог Марко Чубрило. Максимална дневна температура од +15 до +23 степена Целзијуса.
Време за викенд
У суботу топло и суво, са дневним максимумом температуре и до +24 степена Целзијуса, све до продора хладног таласа који ће донети кишу, пљускове и јак ветар.
До средине дана углавном ће бити променљиво облачно, уз дуже сунчане интервале и релативно топло, посебно над средишњим и југоисточним пределима.
Хладан фронт би свакако после подне и у току ноћи ка недељи продирао на југоисток, доносећи окретање ветра на јак северозападни смер који у зони самог фронта може имати ударе и преко 20м/с, кишу и грмљавину уз јаче захлађење, тако да ће у ноћи ка недељи и у недељу ујутро снега бити преко 800 метара надморске висине, док би преко 900 мнв он кратко могао бити и врло јак.
У недељу ће доћи до стабилизације и отопљења, са температуром од +4 до +11 степени Целзијуса, уз јак северозападни ветар, каже Чубрило.
БОНУС ВИДЕО - ПОЛИЦАЈЦИ У СЕДЛИМА: Екипа "Новости" у посети коњичкој јединици МУП-а Србије
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
НОВИ СТРАВИЧНИ ДЕТАЉИ СМРТИ МАРИЈЕ (21): Док лежала непомична, радник повукао језив потез који је шокирао све (ВИДЕО)
Смрт Марије (21) након банџи скока у Бразилу добила је нови обрт пошто сведок тврди да је запослени уклонио њену ГоПро камеру са места несреће.
16. 06. 2026. у 12:22
ШЕФ НЕМАЧКЕ ВОЈСКЕ ИЗДАО ДРАМАТИЧНО УПОЗОРЕЊЕ: Ево када ће нас Русија напасти, морамо бити спремни за борбу
НЕМАЧКА мора да се припреми за руски напад до 2029. године, или чак и раније, изјавио је шеф немачке војске за Политико.
11. 06. 2026. у 16:23
ПОРЕКЛО ЕДИНА ЏЕКА: Рођен у Сарајеву, али корени Дијаманта су са друге стране БиХ
У ЈЕДНОМ интервјуу за британске медије описао је тај период као време преживљавања, истичући да рат тера децу да много раније одрасту и суоче се са животним лекцијама за које нису спремна.
19. 06. 2026. у 07:02
Коментари (0)