ПОГОЂЕН КАМП У СОМАЛИЈИ У КОМЕ СУ ВОЈНИЦИ ИЗ СРБИЈЕ: Испаљени пројектили из минобацача, два пала унутар кампа
ИНТРНАЦИОНАЛНИ камп за смештај међународних снага у главном граду Сомалије, Могадишу, у коме су смештени и припадници Војске Србије ангажовани у мировној операцији, погођен је пројектилима из минобацача.
Фото: Принтскрин/Twitter/Ruptly
Свих шест припадника Војске Србије су добро, саопштило је Министарство одбране.
Како се додаје у саопштењу, два пројектила су пала унутар кампа, а три у непосредној близини.
- У гранатирању није било повређених, а свих шест припадника Војске Србије су добро и настављају да професионално и одговорно извршавају своје задатке. У кампу су предузете додатне мере заштите како би се осигурала безбедност свих припадника међународних снага - саопштило је министарство.
Начелник Оперативне управе Генералштаба Војске Србије генерал-потпуковник Желимир Глишовић разговарао је са старијим националним представником у мисији пуковником Драганом Крстићем, који је га је известио да су сви припадници Војске Србије безбедни, мотивисани и посвећени реализацији додељених задатака.
Војска Србије у мисији Европске уније за обуку безбедносних снага у Сомалији ангажује штабног официра на дужности шефа санитетске службе и петочлани медицински тим који је задужен за примарну здравствену заштиту особља у мисији.
- Генералштаб Војске Србије непрекидно прати ситуацију у свим мировним операцијама у којима су ангажовани припадници Војске Србије и у сталном је контакту са нашим контингентима - навело је министарство.
КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ "ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ" Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница
ЦЕНА столице на свадбама у Србији ове сезоне кошта и до 120 евра по госту, а у коверту не би требало ставити мање од 100 евра, "да се не осрамотите" где год да сте на весељу - неважно да ли у Београду, Врању, Суботици, Лозници, Бору...
24. 03. 2026. у 22:24
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (6)