ОГЛАСИЛА СЕ ДЕВОЈКА МАТЕЈА ПЕРИША: Никакви проблеми међу нама нису постојали
ПРОШЛО је месец дан од нестанка Сплићанина Матеја Периша (27), који је са пријатељима дошао у Београд, на дочек Нове године.
Фото: Приватна архива
Уз породицу и пријатеље младог Хрвата, вести и спекулације о потрази и нестанку уз агонију прати и Сања из Сплита, девојка Маја.
Она је почетком јануара истакла да у вези са несталим младићем, није имала никаквих проблема.
- Никакви проблеми међу нама нису били - рекла је тада и објаснила да се са Матејем последњи пут чула 30. децембра, када јој је он послао видео око 21.30 сати.
Неуобичајено је било да јој није стигла порука од Матеја.
- Мени се био угасио мобилни, а била сам на послу. Када сам око поноћи дошла кући, одговорила сам му на ту поруку и отишла сам да спавам. Пробудила сам се у седам ујутру и видим да ми није послао поруку за лаку ноћ када је дошао из града, што он увек ради. Видим нема ништа. Послала сам му поруку тада: "Јел све ок?", одговора нема.
Другови Матеја Периша ван себе
-После сам му око два поподне опет послала поруку, опет ништа. Размишљам да не може да спава толико дуго, нема шансе. Онда сам се касније поподне чула с његовим пријатељима, који су ми рекли да је нестао, да му је јакна ту, да не знају ни они шта се десило. Они су били ван себе - причала је тада Сања, наглашавајући да је погађају приче о томе да је Матеј са друштвом конзумирао дрогу.
Подсетимо, Матеј Периш нестао је ноћ уочи Нове године, када је истрчао из клуба "Готик" у Бетон хали, па преко Карађорђеве и Травничке улице дошао до Сава променаде, где су га снимиле камере из једног ресторана како се приближио реци Сави. Последњи сигнал његовог телефона базна станица је забележила у реци.
БОНУС ВИДЕО - Реконструкција кретања Матеје Периша у ноћи нестанка
(Курир)
СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: "Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим" (ВИДЕО)
ПРЕМИЈЕР Албаније Еди Рама објавио је снимак телефонског разговора са бившим вођом злочиначке ОВК Хашимом Тачијем, који се тренутно налази у притвору Специјалног суда у Хагу, где је оптужен за ратне злочине и злочине против човечности.
17. 02. 2026. у 20:01
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
"МАМА, ЈА ИМАМ РАК": Славица Ђукић Дејановић о борби за живот сина јединца - сам себи дао дијагнозу
"ДУШАН ЈЕ сам себи дао дијагнозу"
16. 02. 2026. у 19:12 >> 19:12
Коментари (0)