ОНИ СУ СИМБОЛИ САРАДЊЕ ИЗМЕЂШУ ДВА НАРОДА: Порфирије - Односи СПЦ и Русије јачи него икада пре
ПАТРИЈАРХ српски Порфирије изјавио је да су вековни односи Српске православне цркве и Русије изузетно квалитетни, "јачи него икада пре", чему су, како истиче, допринеле и личности које као амбасадори представљају Руску Федерацију у Србији као што су Боцан Харченко, преминули Виталиј Чуркин и актуелни шеф руске дипломатије Сергеј Лавров, који су обележили последње деценије међународне политике и дипломатије.
Срна
- Мада различити по темпераменту, спољашњим особинама, они су људским квалитетима, по пријатељству, штавише братству које препознају не само политичари, него рекао бих сваки човек у Србији, постали и остали симболи сарадње између два народа", каже патријарх српски у опширном интервјуу за „Међународни живот", часопис Министарства спољних послова Руске Федерације, који је објављен и на интернет страници интераффаирс.ру.
Истакао је да данас са задовољством размењује мишљења са амбасадором Русије у Београду Боцан Харченком, чија, како је навео, смиреност, готово монашка, даје сигурност и чврстину ставовима и анализама које износи.
- Морам да се молитвено сетим блаженопочившег амбасадора Виталија Чуркина, који је због одбране интереса нашег народа, али и заступања правде и међународног права, остао овде упамћен као својеврсни димпломатски витез, јунак. Бог да му душу прости - навео је патријарх Порфирије.
Наравно, истакао је, да је ове деценије светске, међународне политике и дипломатије, обележила личност министра Сергеја Лаврова. "Српски народ је, на жалост или на срећу, на послетку Бог зна, сувише често у фокусу те политике и дипломатског надметања. Стога увек са надом очекујемо речи његове екселенције Лаврова у неком светском форуму или престоници", истакао је, између осталог, патријарх српски Порфирије.
БОНУС ВИДЕО:
Београђанка - градска осматрачница
Препоручујемо
СВЕЧАНО У ХРАМУ СВЕТОГ САВЕ: Патријарх Порфирије служио литургију за Божић (ФОТО/ВИДЕО)
07. 01. 2022. у 09:27
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (0)