ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА СУБОТУ, 1. ЈАНУАР: Нова 2022. година у Србији почиње пролећним температурама

Новости онлајн

01. 01. 2022. у 07:30

РЕПУБЛИЧКИ хидрометеоролоски завод (РХМЗ) саопштио је да нас првог дана 2022. године очекује сунчано време са јутарњим температурама од један до седам степени, док ће највиша дневна бити од 12 до 16.

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА СУБОТУ, 1. ЈАНУАР: Нова 2022. година у Србији почиње пролећним температурама

Фото: Танјуг/С.А.

Како је саопштено, током јутра на западу и југозападу местимично ће бити магле.

Време у Београду

У Београду ће 1. јануара ујутру на ширем подручју града бити краткотрајна магла, док ће током дана бити претежно сунчано време.

Ветар слаб и умерен, западни и северозападни.

Јутарња температура од 4 до 7 степена, највиша дневна око 14 степени.

Прогноза за наредних седам дана

Како саопштава РХМЗ, од недеље до уторка нас очекује умерено до потпуно облачно и суво са дневном температуром знатно изнад просека (у већини места од 11 до 16 степени).

У уторак увече на северу јаче наоблачење с кишом, које ће се у среду проширити на целу земљу, а у току ноћи у западним, централним и јузним крајевима уз пад температуре прећи у снег уз стварање покривача, пре свега у брдско-планинским пределима.

Од петка хладније, углавном суво са слабим, понегде и умереним јутарњим мразевима и дневном температуром у границама просека ( од 1 до 5 степени).

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).

21. 03. 2026. у 13:35

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Коментари (0)

ВОЈИСЛАВ ШЕШЕЉ: Морам да саопштим вест која су ми јавили пре неколико минута