"ОЧЕКУЈЕМ ДА СЕ ПОШТУЈУ МЕРЕ КОЈЕ СУ НА СНАЗИ": Доктор Кон уочи седнице Кризног штаба

Биљана Ристивојевић

27. 12. 2021. у 13:25

СЕДНИЦА Кризног штаба, на којој ће бити анализирана епидемиолошка ситуација, биће одржана сутра, а епидемиолог др Предраг Кон каже да не очекује неке драматичне промене.

ОЧЕКУЈЕМ ДА СЕ ПОШТУЈУ МЕРЕ КОЈЕ СУ НА СНАЗИ: Доктор Кон уочи седнице Кризног штаба

Фото: Принтсцреен/РТС

- Драматичне промене заиста не очекујем. Оно што очекујем у овој ситуацији је да се поштују мере које су на снази. Концерте на трговима, а што је планирано, не може да подржи ниједан епидемиолог нити лекар из Кризног штаба. Јасно је да је притисак велики, сматра се да треба да се допусти, не могу да прејудицирам - рекао је Кон за РТС.

Он је навео да је ризик неупоредиво већи за оне који иду, а нису вакцинисани, заштићени или преболели, и ако нису примили трећу дозу.

- Носите маске, без обзира што на отвореном није обавезно. Неупоредиво се вирус брже преноси, четвороструко брже за недељу дана - упозорио је Кон.

БОНУС ВИДЕО: У ЈАНУАРУ ОТВАРАЊЕ БОЛНИЦЕ ЗА 22. ВЕК: Репортери "Новости" обишли нову зграду клиничког центра

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).

21. 03. 2026. у 13:35

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Коментари (0)

ВОЈИСЛАВ ШЕШЕЉ: Морам да саопштим вест која су ми јавили пре неколико минута