МИРСАД ЂЕРЛЕК ИЗ МОСКВЕ: Србија добила похвале за организацију и функционисање Здравственог система
ДОКТОР Мирсад Ђерлек изјавио је данас да је Србија на научном скупу у Москви добила похвале за организацију и функционисање Здравственог система.
Фото: И. К.
Србија је добила у Москви похвале за организацију и функционисање Здравственог система. У Москви се данас и сутра одржава велики научни скуп под покровитељством СЗО. Разговараће се о три теме:
1. хроничне незаразне болести,
2. ковид 19,
3. дигитализација у здравству.
- Искористио сам прилику и кратко разговарао са директором СЗО за Европу др Хансом Клугео, пренео му поздрав министра Златибора Лончара. Господин Клуге је рекао неколико реченица у којима је похвалио МЗ Републике Србије, нашу организацију и фукционисање. И не само он, такође је на министарском састанку који је организован на маргини скупа неколико министара похвално говорило о нашем здравственом систему. Сви су констатовали да смо у тешким условима борбе са пандемијом успели да унапредимо целокупан здравствени систем. Част и задовољство је бити на овом скупу и представљати Министарство здравља и нашу државу. Упознао сам све учеснике шта је Србија урадила до сада о свим темама о којима се ова два дана говори. Разменићемо искуства и договорити како унапредити здравствени систем у будућности и одговорити изазовима који нас чекају - рекао је Ђерлек.
БОНУС ВИДЕО:
РУЖИЋ У ДУБАИЈУ: Друга инвестициона конференција на Еxпо 2020
Препоручујемо
ДРАСТИЧНА МЕРА НА СТОЛУ КРИЗНОГ ШТАБА: Да ли ће вакцинација бити обавезна?
06. 12. 2021. у 15:38 >> 16:00
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)
У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!
29. 11. 2025. у 08:00
ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак
ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.
28. 11. 2025. у 14:45
ТРАМП УКРАО ШОУ НА ЖРЕБУ ЗА СП: Сцена која је обишла свет - Меланија није крила одушевљење (ВИДЕО)
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп био је у центру пажње на извлачењу група за Светско фудбалско првенство 2026. године, где је извео свој познати YMCA плес и примио прву ФИФА-ину награду за мир.
06. 12. 2025. у 10:31
Коментари (0)