НАЈНОВИЈА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Стиже киша, па топлије време, на снег ћемо још чекати

22. 11. 2021. у 10:38

ПОСЛЕ прва три дана недеље која доносе погоршање, локалну кишу, умерено захлађење и планински снег, од четвртка увече на временске прилике изнад нашег дела Европе почеће да делује јак Ђеневски циклон, показује најновија временска прогноза Марка Чубрила, професора географије.

НАЈНОВИЈА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Стиже киша, па топлије време, на снег ћемо још чекати

Фото: А. Стевановић/Танјуг

Наш регион ће се све до око 29. новембра после подне налазити у топлом сектору тог циклона, где ће уз јако јужно струјање бити релативно топло али кишовито, посебно дуж обале Јадрана и на јужним падинама Динарида, док би са уласком циклона у Јадран који се очекује 29. 11. дошло до пробијања осетно хладнијег ваздуха са северозапада, уз јаче захлађење, обилнији снег на планинама и појаву снега понегде у низијама.

Количине и распоред снега све до око 27. новембра није могуће тачно предвидети, посебно за низије и тек када се буде знао тачан временски оквир премештања циклона и пробијања хладног ваздуха, нешто прецизније ће се моћи рећи за низије региона, засада је снег тамо тек могућност, свакако није сигуран, најавио је Чубрило.

После среде су пред нама веома динамични дани, јак ветар, низак притисак, изражена јужина, а онда и захлађење, што је готово па типично за сам крај новембра.

БОНУС ВИДЕО - ОВДЕ ЈЕ СВЕ ВЕЛИКО: Површински коп Велики Кривељ има руде за наредних 50 година

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

ОД ПЕНЗИЈЕ ЛЕПО ЖИВИМ: Цеца Китић добија позамашну своту новца од државе