РЕПОВИ КОРОНЕ ДОТУКЛИ МАЛОГ СТЕВАНА: Дечак од 13 година из Сомбора изненада умро после плућне тромбоемболије
ПАНДЕМИЈА вируса корона однела је најмлађу жртву у нашој земљи - 13-годишњег Стевана Р. из Сомбора.
Стеванова хумка прекривена цвећем, Фото Ј. Л.
Живот ученика седмог разреда ОШ "Аврам Мразовић" прекинула је, на ковид- одељењу Опште болнице "Радивој Симоновић", најверованије плућна тромбоемболија, која се често јавља као последица прележаног ковида 19.
Како сазнајемо, дечак се пре месец дана лечио од короне у Дечјој болници у Београду, где је због тешке клиничке слике био интубиран. Међутим, опоравио се и пуштен је кући у добром општем стању.
- С обзиром на то да је био веома гојазан и да је имао дијабетес, чим му је дијагностикован ковид превезен је у Београд. Уз велики труд лекара опоравио се, екстубиран је и после неколико дана опсервације пуштен је кући - сазнајемо од лекара.
Међутим, због дугог лежања дечаку су се створиле декубитне ране, због којих је долазио на превијање у диспанзер Дома здравља "Ђорђе Лазић" у Сомбору.
- Приликом последње контроле му је позлило, сви су скочили на ноге да га реанимирају, двоје кола Хитне помоћи је одмах стигло. Превезен је у болницу, колеге су дале све од себе да га спасу, али, нажалост, није му било помоћи - кажу још увек видно потресени у сомборском Дому здравља.
- Због његове примарне болести дијабетеса и гојазности родитељима је саветовано да се дете вакцинише, али оно није примило вакцину.
Последњи испраћај
СТЕВАН је сахрањен јуче на Великом католичком гробљу у Сомбору. До вечне куће испратили су га чланови породице и велики број пријатеља.
Препоручујемо
ДЕЧАК (13) ПРЕМИНУО ОД КОРОНЕ: Туга у Сомбору - вирус однео још један млади живот
29. 10. 2021. у 22:24
"НОВОСТИ" САЗНАЈУ: Завршена обдукција преминулог ђака из Крушевца, ево шта је примећено
21. 10. 2021. у 15:30
ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
ГОРИ АМЕРИЧКИ НОСАЧ АВИОНА: Хитно се огласила Централна команда САД
ДАНАС је на америчком носачу авиона USS Gerald R. Ford (CVN-78) избио пожар, који је у међувремену угашен.
12. 03. 2026. у 16:38
ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и "Иранци изађите на улице"
СПЕКУЛАЦИЈЕ о наводној смрти израелског премијера Бењамина Нетанијахуа појавиле су се јуче на друштвеним мрежама, а пренео их је хебрејски веб-сајт иранске новинске агенције Тасним. Шта се с њим догодило - одговор је стигао дан касније. Жив је и здрав и како поручује на првој конференцији од почетка рата - спреман је да борбе приведе крају.
12. 03. 2026. у 22:29 >> 22:37
Коментари (0)