ПАТРИЈАРХ СЛУЖИО ЛИТУРГИЈУ У САРАЈЕВУ: Присуствовао велики број верника
17. 10. 2021. у 11:36
ПАТРИЈАРХ Порфирије служио је данас свету архијерејску литургију у Саборној цркви Рођења Пресвете Богородице у Сарајеву.

Фото: Танјуг/Зоран Жестић
Уз патријарха су били и митрополити дабробосански Хризостом и црногорско-приморски Јоаникије, епископи захумско-херцеговачки и приморски Димитрије, будимљанско-никшићки Методије, бихаћко-петровачки и рмањски Сергије, као и други архијереји Српске православне цркве и бројно свештенснство, пренела је РТРС.
Присутан је био и велики број верника које је патријарх на почетку благословио.
Претходно је српски патријарх служио Васкршње јутрење.
Порфирије борави у посети Митрополији поводом 50 година монашке и 30 година епископске службе митрополита Хризостома.
Патријарх је стигао јуче, а данас је планирано да посети Источно Сарајево где ће се састати са градоначелником Љубишом Цхосићем и начелницима шест градских општина.
После састанка предвиђено је да патријарх са митрополитом прошета до Трга Србије где ће се обратити грађанима.
Препоручујемо

ДОЧЕК ИСПУЊЕН РАДОШЋУ: Почела дводневна посета патријарха Порфирија БиХ
17. 10. 2021. у 07:43

ДОЧЕКАЛИ ГА БРОЈНИ ВЕРНИЦИ: Патријарх Порфирије први пут у Сарајерву (ФОТО)
16. 10. 2021. у 18:00
Коментари (0)