АВГАНИСТАН – ГРОБНИЦА ЦАРСТВА: Предавање католичког теолога и историчара Горана Шарића на Jутјуб каналу КЦНС
АВГАНИСТАН, „најважнија земља на свету која нема море", повод је да се проговори о природи Запада који нас „цивилизује" својим геополитичким, стратешким и медијским играма које подразумевају велики број жртава.
Фото: Горан Шарић (КЦНС)
Шарић истиче како је и поред честог помена ове државе у медијима ипак реч о простору о чијој историји мало знамо, као и да је реч о месту у чијим су планинама нестала многа царства.
Предавање о Авганистану подељено је на седам кључних тачака – од смрти милиона, преко злочиначког наслеђа Запада, велике империјалне стратегије, америчког интервенционизма, Косова као прекретнице, три актера рата у Авганистану, до повратка Косова.
Простор на коме се води светски рат између великих сила сукоб је ког многи нису свесни, али и повод да се укаже на масовне злочине који одавно обликују ситуацију у свету.
Предавање католичког теолога и историчара Горана Шарића на тему „Авганистан – гробница царстава" може се погледати на Јутјуб каналу Културног центра Новог Сада.
Препоручујемо
МАРТИН ЛУТЕР – ЧОВЕК И ДЕЛО: Предавање др Бориса Стојковског на Jутјуб каналу КЦНС
27. 09. 2021. у 21:25
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Русија спрема напад на ТРИ европске земље - жели да тестира НАТО: Алармантне тврдње стручњака
ПРЕМА новој анализи, Русија се активно припрема за напад на балтичке државе, што би представљало велики војни изазов за Запад. Таквим потезом, Владимир Путин би тестирао спремност НАТО-а да брани три мале чланице - Естонију, Летонију и Литванију - у случају могућег почетка Трећег светског рата.
02. 05. 2026. у 21:42
Коментари (0)