ПОСАО ЗА 2.500 РАДНИКА: Нови српски снајпер производиће се у Крагујевцу
НОВИ српски снајпер 20 мм, који је успешно прошао тестове, производиће се у фабрици "Застава оружје" у Крагујевцу.
Фото: Принтскрин СД
Реч је о снајперу за које већ влада велико интересовање у свету, тако да је ово доста значајан посао за 2.500 радника.
Недавно је крагујевачка фабрика склопила уговор о извозу спортског и ловачког наоружања вредног 226 милиона долара, што је већ довело до проширења капацитета и упошљавања нових радника.
Са производњом нове српске снајперске пушке очекује се и даље проширење нових капацитета.
(УЦЕНТАР)
Препоручујемо
БИЋЕ ПЉУСКОВА СА ГРМЉАВИНОМ У ОВОМ ДЕЛУ СРБИЈЕ: Детаљна временска прогноза за викенд
06. 06. 2026. у 08:28
ДАНАС ИСПРАЋАЈ СВЕТИЊЕ: Појасу Пресвете Богородице се поклонило 800.000 верника
06. 06. 2026. у 06:45
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
РУСИЈА СЕ ХИТНО ОГЛАСИЛА О СРБИЈИ: Песков коментарисао однос Москве и Београда
РУСИЈА и Србија имају партнерство које омогућава Москви и Београду да разговарају о најхитнијим питањима, али Србија бира свој пут развоја, изјавио је Дмитриј Песков, портпарол руског лидера.
05. 06. 2026. у 11:49
НЕМАЧКА ХИТНО ПОЗВАЛА РУСИЈУ: Путине, време је...
МИНИСТАР спољних послова Немачке, Јохан Вадефул, позвао је руског председника, Владимира Путина, да покрене преговоре о миру у Украјини уз учешће Европе, преносе немачки медији.
05. 06. 2026. у 09:53
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)