НОВИ САД СЕ ОПРОСТИО ОД ФОТОРЕПОРТЕРА ЈАРОСЛАВА ПАПА: Никад у првом реду, а увек на правом месту (ФОТО)

З. ГРУМИЋ

18. 08. 2021. у 18:23

ОД ЈАРОСЛАВА Папа (64), једног од највећих и најомиљенијих фоторепортера не само у нашој земљи, чије су непоновљиве фотографије природе обишле свет и утиснуле неизбрисив печат професији коју је неизмерно волео, опростили су се данас чланови породице, родбина, многобројне колеге, пријатељи и поштоваоци.

НОВИ САД СЕ ОПРОСТИО ОД ФОТОРЕПОРТЕРА ЈАРОСЛАВА ПАПА: Никад у првом реду, а увек на правом месту (ФОТО)

Фото: Прес служба Града

На комеморацији, одржаној у Културном центру Новог Сада у присуству сина Андреја и супруге Ксеније, градоначелник Милош Вучевић подсетио је на пуну деценију свог познанства и сарадње са Јарославом тим, како је рекао, скромним и надасве вредним професионалцем, који је стално био некако по страни али увек на правом месту и у правом тренутку.     

Фото: Прес служба Града

- Јарослав  никад није био у првом реду, али увек је био на правом месту. Увек је имао праву фотографију у правом моменту. То могу само велики уметници и велики зналци. Његове фотографије су непролазне, оне имају и мирис и укус – рекао је Вучевић нагласивши да је Пап овековечио један значајан период града али и његове личне политичке каријере.

У име Удружења новинара Србије (УНС), чији је Пап био члан од почетка своје професионалне каријере, саучешће породици и речи опроштаја упутио је генерални секретар УНС Нино Брајовић истакавши да је Јарослав немерљива вредност еснафске организације којој је припадао.

Фото: Прес служба Града

- Као заљубљеник у свој посао, сликао је даноноћно. Био је непоновљив и као фотограф али и као човек. Иза себе је оставио јединствен опус фотографија величанствене природе своје Војводине, али и потресних догађаја који су обележили крај двадесетог века као што су преврат у Румунији, ратни сукоби и Источној Славонији, Барањи и Западном Срему и НАТО агресија на Савезну републику Југославију.

Брајовић је додао да је Пап приредио 60 изложби својих фотографија и увек настојао да младе колеге стимулише и подучи професији.

О дугогодишњој сарадњи са Папом, његовој племенитој личности и вредним делима, говорили су и главна и одговорна уредница „Дневника“ Нада Вујовић, главни и одговорни уредник Радио-телевизије Војводине Ненад Ћаћић и новинар Ђорђе Вукмировић, један од уредника недавно објављене Папове Монографије „Војводина, четири годишња доба“.

Фото: Прес служба Града

Комеморацију Папу организовала је Фоатоасоцијација Војводине у сарадњи са РТВ и УНС.

- Остали смо без великог фоторепортера и још већег човека – рекао је фоторепортер Дарко Дозет, Јарослављев дугогодишњи колега и блиски пријатељ.

Фото: Архива "Новости"

Фоторепортер Јарослав Пап, који је изненада преминуо у понедељак у ловишту „Казук“ у Специјалном резервату природе „Горње подунавље“, сахрањен је на Градском гробљу у Новом Саду.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)

НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)

УКРАЈИНА је у суботу увече погодила једно од стратешки најзначајнијих одбрамбених постројења Русије, напавши Воткински машински завод у удаљеном региону, скоро 1.300 километара од украјинске границе - што представља најдубљи удар икада изведен украјинским оружјем домаће производње.

25. 02. 2026. у 12:25

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

СВЕ ВЕЋИ ХАОС СА НАРКО-КАРТЕЛОМ ПРЕД МУНДИЈАЛ: ФИФА одузима Мексику ово домаћинство?!