ДЕСАНТ НА ДРВАР: Вулин се винуо у небо (ВИДЕО)
МИНИСТАР унутрашњих послова Србије посетио је, заједно са својим колегом из Републике Српске Драганом Лукачем, параглајдинг такмичење „Десант на Дрвар“ у том граду и винуо се у небо заједно са параглајдеристима.
Фото: Принтскрин
На такмичењу учествује око 50 пилота параглајдера из Србије, Босне и Херцеговине, Хрватске, Словеније.
Вулин је рекао да је овај крај у прошлости доста пропатио и да је ред да има лепше дане и прилике, као што је ова, да у њега долазе људи отвореног срца и добре воље, саопштио је МУП.
Истакавши задовољство због учешћа такмичара из више држава, министар Вулин је навео да је сигуран да ће се они у овај крај враћати и да ће из њега понети добре успомене.
- Вероватно има и бољих терена у Европи, уређенијих полетишта, бољег смештаја, али боље људе од ових ћете тешко наћи. Сви који испробају своју храброст и вештину тако што се ставе на располагање природи, сунцу и ветру, најбоље знају колико у животу вреди човек до вас - поручио је Вулин параглајдеристима учесницима такмичења.
Лукач је истакао да му је задовољство што се ово такмичење одржава у Дрвару и да је сигуран да ће оно постати традиционално.
Вулин се придружио пилотима параглајдеристима и летео параглајдером.
Такмичење организује општина Дрвар, Ваздухопловни савез Србије и параглајдинг клуб „Дрвар“ уз подршку Министарства омладине и спорта Републике Србије.
Током три дана такмичења, пилоти параглајдера имаће задатке и прелете више од 100 километара у правцу Гламоча, Ливна, Бихаћа, Санског Моста, Босанске Крупе и других места у окружењу.
Такмичење је уједно и државно првенство Босне и Херцеговине, али и 3. коло лиге Србије у параглајдингу у дисциплини прелета.
РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима
РУСКА агенција ТАСС преноси као ударну вест изјаву председника Србије Александра Вучића који је рекао синоћ да би, уколико би одлучио да уведе санкције Русији, „издао душу народа“.
06. 05. 2026. у 11:22
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
ШОК НА НАЈЛОН ПИЈАЦИ: Србин купио старе столице, вреде право богатство (ВИДЕО)
НА први поглед, чиниле су се као још један комад старог намештаја, али је искусно око препознало о чему је реч.
07. 05. 2026. у 10:25
Коментари (1)