СНИМАК ИЗ ХЕЛИКОПТЕРА: Овако храбри српски ватрогасци спасавају Грчку од стравичних пожара (ВИДЕО)
МУП Србије објавило је нове снимке гашења пожара у Грчкој.
Фото: МУП принтскрин
Тим Хеликоптерске јединице Министарства унутрашњих послова, са три хеликоптера, два "бел 212“ и "Х-145" укључио се данас заједно са грчким колегама у савладавање ватрене стихије која је захватила грчко острво Евију - објављено је на Фејсбук страници Министарства унутрашњих послова Републике Србије.
У координацији са локалним властима Хеликоптерска јединица дејствовала је у северном делу острва са 30 налета приликом којих је избачено око 35 тона воде.
Министар унутрашњих послова Александар Вулин обишао је данас припаднике Сектора за ванредне ситуације који се на грчком острву Евија заједно са колегама неустрашиво боре да савладају пожаре који су захватили ово острво.
Министар Вулин је истакао да би катастрофални пожари на острву Евија имали много теже последице да није било српских ватрогасаца.
- Наших 35 ватрогасаца држало је ватрену линију у дужини од преко три километра и тамо где су били Срби никада ниједан положај није пробијен и линија коју смо држали никада није пала. Иза нас се налазе шумска пространства, неколико села, мањих градова, који би изгорели и нестали у ватреној стихији да није било српских ватрогасаца који су ноћу и дању држали ватрени положај - истакао је министар Вулин.
Тамо где су Срби, како је рекао, није било пробоја и пада.
- Наређење председника Републике Србије Александра Вучића је испуњено. Помогли смо грчком народу и показали колико нам је стало до нашег пријатељства, народа са којим делимо религију, али пре свега заједничке вредности - нагласио је министар Вулин.
Према његовим речима, обука и опремљеност српских ватрогасаца увек су изазивали поштовање колега, али храброст, упорност и посвећеност коју су показали штитећи животе и имовину људи на острву Евија, изазвали су велику и заслужену захвалност читавог грчког народа.
- Поносан сам на све припаднике Сектора за ванредне ситуације и Србија има разлога да буде поносна на њих - поручио је српски министар полиције.
Препоручујемо
ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
ГОРИ АМЕРИЧКИ НОСАЧ АВИОНА: Хитно се огласила Централна команда САД
ДАНАС је на америчком носачу авиона USS Gerald R. Ford (CVN-78) избио пожар, који је у међувремену угашен.
12. 03. 2026. у 16:38
ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и "Иранци изађите на улице"
СПЕКУЛАЦИЈЕ о наводној смрти израелског премијера Бењамина Нетанијахуа појавиле су се јуче на друштвеним мрежама, а пренео их је хебрејски веб-сајт иранске новинске агенције Тасним. Шта се с њим догодило - одговор је стигао дан касније. Жив је и здрав и како поручује на првој конференцији од почетка рата - спреман је да борбе приведе крају.
12. 03. 2026. у 22:29 >> 22:37
Коментари (0)