СКИНУЛИ НАС СА "ЗЕЛЕНЕ ЛИСТЕ": Ово су нови услови за улазак на Кипар
МИНИСТАРСТВО здравља Кипра објавио је да су Србија, Хрватска и Шведска скинуте са "зелене листе" и сада су пребачене на "нараџасту"! Ова промена значи да грађани наше земље на Кипар више неће моћи да уђу без потврде о вакцинацији или негативног ПЦР теста.
Фото: Депоситпхотос
У исто време Естонија, Либан и Израел су сада пребачени са "нараџасте" на "црвену" листу.
Како је објављено, путници који долазе из "нараџастих" земаља, а који нису држављани Кипра или њихови најближи чланови породица, могу да иду на тестирање одмах по доласку у ову државу уколико нису вакцинисани најмање првом дозом, или су у питању малолетници старости између 16 и 18 година а нису вакцинисани најмање првом дозом, или ако су у питању малолетни путници старости између 12 и 15 година, као и путници који нису вакцинисани из неких медицинских разлога.
- Особе које буду послате на тестирање ће морати да остану у изолацији док не добију резултате теста. Тек по добијању негативног резулатета који се мора предати електронски на аеродрому, могу да се крећу по Кипру - саопштено је.
Подсетимо, Србија је од средине лета била стављена на зелену листу земаља чији држављани ће моћи да уђу на Кипар без ограничења, међутим због погоршања епидемиолошке ситуације у нашој земљи, ова одлука је сада промењена.
Иначе путници који долазе из земаља са наранџасте листе могу ући са негативним ПЦР тестом не старијим од 72 сата, а они са црвене листе уз овај тест морају да се тестирају и при доласку на Кипар.
(Блиц)
Препоручујемо
ДА ЛИ ЋЕМО МОЋИ ДА ПУТУЈЕМО У ЕУ? Ово су услови да Србија остане на "зеленој листи"
10. 08. 2021. у 11:58
ЛЕПЕ ВЕСТИ ЗА СРПСКЕ ТУРИСТЕ: Од четвртка без теста и карантина на Кипар
19. 07. 2021. у 17:36
ДВА НАСЕЉА ХИТНО ЕВАКУИСАНА ЗБОГ ПОЖАРА: Шири се ватрена стихија у Турској
08. 08. 2021. у 22:13
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
РУСИ О НАПАДУ НА ПРАВОСЛАВНУ СВЕТИЊУ: Амерички "патриот" погодио Кијевско-печерску лавру
МИНИСТАРСТВО одбране Русије тврди да је Кијевско-печерска лавра погођена ракетним системом противваздушне одбране "патриот" америчке производње, наводећи да би један од разлога за то могло да буде слање Украјини тих ракета којима је истекао рок коришћења.
15. 06. 2026. у 10:10
ШЕФ НЕМАЧКЕ ВОЈСКЕ ИЗДАО ДРАМАТИЧНО УПОЗОРЕЊЕ: Ево када ће нас Русија напасти, морамо бити спремни за борбу
НЕМАЧКА мора да се припреми за руски напад до 2029. године, или чак и раније, изјавио је шеф немачке војске за Политико.
11. 06. 2026. у 16:23
ШТА ЈЕ БРЕ ОВО? Мистериозна животиња снимљена у Мачви (ВИДЕО)
Кратак видео, за који се наводи да је настао из возила на подручју Мачве.
13. 06. 2026. у 20:49
Коментари (2)