ДОНЕЛИ СРБИЈИ ЧЕТИРИ МЕДАЉЕ: Успех младих талената из Србије на Математичкој олимпијади (ФОТО)

Танјуг

24. 07. 2021. у 01:02

НА 62. Међународној математичкој олимпијади ученици Математичке гимназије освојили су једну златну, две сребрне и једну бронзану медаљу.

ДОНЕЛИ СРБИЈИ ЧЕТИРИ МЕДАЉЕ: Успех младих талената из Србије на Математичкој олимпијади (ФОТО)

Фото: Друштво математичара Србије

Добрица Јовановић освојио је златну медаљу, Матеја Вукелић и Вељко Радић сребрну и Милош Милићев бронзану.

Добрици Јовановићу ово је друга златна медаља на овом најпрестижнијем светском математичком такмичењу - освојио је злато и прошле године.

Формални домаћин олимпијаде је Русија, односно Санкт Петербург, али се само такмичење одвијално онлајн.

У Србији локална организација је поверена Друштву математичара Србије, а такмичење је одржано у просторијама и уз подршку Математичке гимназије у Београду.

Руководство екипе су чинили:Марко Радовановић, Бојан Башић, Душан Ђукић, Павле Мартиновић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (2)

МЕЂУНАРОДНИ ДАН ВОЛОНТЕРА: Снага заједништва и солидарности