ДОЛАЗЕ ИЗ ЦЕЛОГ СВЕТА ДА КУПЕ ЊЕГОВЕ ОПАНКЕ: Јован брижљиво чува традицију, објаснио зашто су српски "шиљкани" најбољи (ВИДЕО)
ЈОВАН Анић више од пола века израђује опанке. Каже да је некада имао велику конкуренцију, али да је данас остао једини у целом зајечарском округу који прави ту врсту обуће.
Фото: Новости
Опанак који је некада био нужност, данас је украс који се узима само како би красио полице.
Какве опанке су носили богати, а какве сиромашни, и зашто је српски опанак најбољи на целом свету погледајте у најновијој епизоди емисије "5 минута са".
Препоручујемо
СПРЕМИТЕ СЕ ЗА КИШУ И СНЕГ Хитно се огласио РХМЗ: Ови делови земље први на удару (ФОТО)
07. 12. 2025. у 17:03
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)