У МАЈУ РОЂЕНО 1.590 БЕБА: Најновији подаци о виталној статистици у Београду

У ПРЕСТОНИЦИ је током маја месеца рођено 1.590 малишана, преминуло је 2.325 суграђана, склопљено је 829 бракова и потписано 211 папира за развод.

У МАЈУ РОЂЕНО 1.590 БЕБА: Најновији подаци о виталној статистици у Београду

Фото: Д. Балшић

Према статистичким подацима у мају месецу се породило и 222 жена из унутрашњости и четири стране држављанке.

Према истим извештајима током петог месеца највише бракова склопљено је на Новом Београду - 77, затим само један мање на Палилули и на Вождовцу. Тачку на заједнички живот решило је да стави 211 некадашњих супружника, највише на Вождовцу где је потписан 32 папир за радзвод, док је на Палилули било 27 а на Чукарици 25.

Такође, мај је месец у којем све матичне службе у београдским општинама бележе разводе. У приградским су бројке смањене па је тако два развода било у Сопоту, три у Барајеву и четири у Малденовцу.

Када се упореде бројке од почетка године, благи је пад код броја умрлих. Највише смртних случајева било је на територији Савског венца 670 , затим у Земуну 530 и на Звездари 181. Према подацима од укупног броја умрлих 18 су били страни држављани а било је и 15 несрећних случаја. Забележено је и девет самоубиства и ни једно убиства.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!

АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је јуче, током приказа нових и модернизованих средстава и система Војске Србије на војном аеродрому у Батајници, да ће Србија набавити кинески противваздухопловни систем дугог домета HQ-9, који западни војни аналитичари оцењују као пандан руском С-300, док поједине анализе његове способности пореде и са системом С-400.

29. 06. 2026. у 15:26 >> 15:52

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

ЗНАО ЈЕ ВЕЛИКИ МАРАДОНА: Још 2018. године је најавио - Мундијал у Америци ће бити подељен у четири четвртине, убациће рекламе! (ВИДЕО)