САСТАНАК ПОВОДОМ ГОДИШЊИЦЕ: Селаковић - Историјско пријатељство Србије и Мексика

31. 05. 2021. у 18:26

МИНИСТАР спољних послова Републике Србије Никола Селаковић разговарао је данас путем видео-линка са министром иностраних послова Сједињених Држава Мексика, Марселом Ебраром Касаубоном, поводом 75. годишњице успостављања дипломатских односа двеју земаља.

САСТАНАК ПОВОДОМ ГОДИШЊИЦЕ: Селаковић - Историјско пријатељство Србије и Мексика

Фото П. Милошевић

Селаковић је подвукао да су односи две земље традиционално пријатељски, утемељени на међусобном разумевању, уважавању и подршци, истиче се у саопштењу Министарству спољних послова.

Шеф српске дипломатије поручио је да је наша земља заинтересована за интензивирање политичког дијалога на високом и највишем нивоу са Мексиком и овом приликом упутио је позив свом колеги да посети Србију.

Он је посебну захвалност изразио на принципијелној позицији Мексика по питању Косова и Метохије.

Најискреније се надамо да ћемо и у будућности уживати подршку Мексика неповредивости територијалне целовитости Србије, истакао је Селаковић и додао да наша земља посебно рачуна на подршку Мексика током његовог мандата несталне чланице СБ УН (2021-2022).

Селаковић је указао да је Србија заинтересована за јачање трговинске и инвестиционе сарадње са Мексиком, посебно издвојивши област наменске индустрије, фармацеутске индустрије, ИТ, телекомуникација, пољопривреде, грађевинарства и енергетике, додаје се у саопштењу.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).

21. 03. 2026. у 13:35

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Шта је заправо реaктор Димона, најстроже чувани израелски објекат - где свега има, а Израелци све строго крију? (ФОТО)

Шта је заправо реaктор Димона, најстроже чувани израелски објекат - где свега има, а Израелци све строго крију? (ФОТО)

У балистичком ракетном нападу на Димону, град на југу Израела, повређено је 47 људи, који су запослени у болници. Већина повреда је узрокована шрапнелима, према израелској служби за хитне случајеве Маген Давид Адом. Димона се налази око 13 километара од нуклеарног истраживачког центра Негев.

21. 03. 2026. у 21:44 >> 22:08

Коментари (0)

ЦЕО СВЕТ ИМ СЕ СМЕЈЕ: Урнебесан снимак из Хрватске шири се планетом брже од било чега (ВИДЕО)