ДОБРА ВЕСТ ЗА ПЕНЗИОНЕРЕ: Исплата увећаних пензија креће сутра
ИСПЛАТА првих увећаних пензија за месец октобар почиње 2. новембра, а завршава се 13. дана у месецу. Републички фонд за пензијско и инвалидско осигурање је објавио да ће исплата почети и за пензионере који примања добијају путем текућих рачуна и за оне који пензије примају на кућним адресама или поштанским шалтерима.
Фото П. Милошевић
Увећане пензије за 5,5 одсто прво могу очекивати пензионери из категорије самосталне делатности, исплата за ову групу пензионера биће другог дана у месецу новембру, док 4. и 6. новембра своје увећане зараде могу очекивати пензионери из категорије војни и пољопривредни.
Десетог новембра следи исплата за пензионере Републике бивше СФРЈ, а свој новац истог датума и 13. новембра добијају пензионери из категорије запослени када се и завршава исплата октобарских пензија.
(Блиц)
БОНУС ВИДЕО: И "НОВОСТИ" ДЕО АМФИЛОХИЈЕВЕ БИБЛИОТЕКЕ: У манастиру Стањевићи и фотографије Драгана Миловановића
Препоручујемо
ПЕНЗИЈЕ ИДУ НА 620 ЕВРА: Председник најавио шта чека грађане до краја 2027. године
30. 10. 2023. у 22:06
ВУЧИЋ НАЈАВИО СЈАЈНЕ ВЕСТИ! Ево колике плате и пензије ће бити до краја 2027. године
29. 10. 2023. у 10:26
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (0)