У ЦРНОЈ ГОРИ ПРЕМИНУЛО ЈОШ 7 ОСОБА: Од почетка епидемије 624 смртна исхода

У ЦРНОЈ Гори је у последња 24 часа од корона вируса преминуло седам особа, па укупан број преминулих износи 624, док укупан број позитивних на корона вирус са данашњим даном износи 44.047, саопштили су црногорски званичници.

У ЦРНОЈ ГОРИ ПРЕМИНУЛО ЈОШ 7 ОСОБА: Од почетка епидемије 624 смртна исхода

Фото П. Милошевић

Државни секретар у Министарству здравља Борко Бајић казао је да је данас преминуло седам пацијената - два у КЧГ, два у Општој болници Бар и по један у општим болницама у Никшићу, Беранама и Котору, пренеле су црногорске "Вијести".

Укупан број позитивних са данашњим даном је 44.047 особа, а опорављених 34.768, док је укупан број преминулих 624, саопштио је директор Института за јавно здравље (ИЈЗ) Игор Галић.

Од почетка другог таласа епидемије у Црној Гори у лабораторијама ИЈЗ укупно је урађен 120.561 ПЦР тест.

Према Галићевим речима, градови са највецом стопом оболелих на 100.000 становника су Цетиње са 2.990, Подгорица са 2.310 и Будва са 1.989 и у њима је најтежа ситуација.

- Тренутно се епидемија налази на стабилном, али на високом нивоу. Од нашег понашања у наредним данима зависиће оно што ће уследити 14 дана након свих празника- рекао је Галић.

Министарка здравља Јелена Боровинић Бојовић рекла је да је ситуација ванредна, али траје хронично и дуго.

- Ако знамо да се први случај појавио 16. марта онда је јасно да се ради о хроничном проблему који исцрпљује. Код доношења мера водили смо се строго медицинским критеријумима. Институт за јавно здравље је захтевао радикалније мере и комплетно закључавање на 15 дана. Мере су ревидиране до мере коју је дозвољавало тренутно епидемиолошко стање" рекла је Боровинић Бојовић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ПУТИН ГУБИ КРИМ? У току је дубока операција - Украјина изводи брз повратак полуострва након 12 година

ПУТИН ГУБИ КРИМ? У току је "дубока операција" - Украјина изводи брз повратак полуострва након 12 година

ЗАПАДНИ медији и стручњаци данима уназад предвиђају да би се полуострво Крим могло вратити под украјинску контролу, јер је Украјина прекинула руске линије снабдевања.

06. 06. 2026. у 08:59 >> 08:59

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

ЦЕО ИЗРАЕЛ У ШОКУ: Не може да верује шта се дешава у Тирани! (ВИДЕО)