У ЧАСТ МИТРОПОЛИТА АМФИЛОХИЈА: Звона свих православних храмова у Црној Гори звониће у 10, 12 и 16 сати све до сахране

Биљана Ристивојевић

30. 10. 2020. у 10:34 >> 12:21

ПОВОДОМ упокојења митрополита црногорско-приморског Амфилохија звона свих православних храмова у Црној Гори, све до сахране његових земних остатака, звониће у 10, 12 и 16 часова.

У ЧАСТ МИТРОПОЛИТА АМФИЛОХИЈА: Звона свих православних храмова у Црној Гори звониће у 10, 12 и 16 сати све до сахране

Фото: Новости архива

Ово је објављено на сајту Васељенског радија Светигора, једног од званичних гласила Митрополије црногорско-приморске.


Вољени Митрополит упокојио се у 8.20 часова, у Клиничко Болничком Центру Црне Горе, после примања Свете Тајне Причешћа.

Подсетимо, Амфилохију је 6. октобра дијагностификован корона вирус, када је и примљен у КЦЦГ.

Његово здравствено стање се у међувремену поправило, а 20. октобра резултати рађених тестова су показали да је негативан на корона вирус.

Међутим, ситуација се нагло погоршала у четвртак, када је примећено отежано дисање.

О свим другим детаљима у вези са сахраном Митрополита јавност ће ускоро бити обавештена, објавила је Митрополија Црногорско-приморска.

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

ДР НОВОСТИ: Зашто је трансплантација обрва толико популарна међу женском популацијом?