ЦРНА ГОРА НА КОРАК ДО ВЛАДЕ Лидери три коалиције потписали споразум, ево шта у њему пише

Биљана Ристивојевић

09. 09. 2020. у 12:27

ЛИДЕРИ три коалиције које су освојиле већину гласова на недавно одржаним парламентарним изборима у Црној Гори потписали су споразум о принципима нове Владе Црне Горе.

ЦРНА ГОРА НА КОРАК ДО ВЛАДЕ Лидери три коалиције потписали споразум, ево шта у њему пише

Фото: Принтскрин Фејсбук

У споразуму који су потписали, лидери „За будућност Црне Горе“ проф. др Здравко Кривокапић, лидер коалиције „Мир је наша нација“ мр Алекса Бечић и лидер коалиције „Црно на бијело“ др Дритан Абазовић, између осталог, су се обавезали да нова влада неће покретати никакве иницијативе или поступке с циљем измене државне заставе, грба и химне.

У споразуму се наводи да ће нова демократска влада у Црној Гори одговорно спроводити све међународне обавезе које је држава преузела, ојачати и унапредити сарадњу с НАТО-ом и брзо, у потпуности и предано спровести све реформе потребне за пуноправно чланство Црне Горе у ЕУ.

-Да ће нова демократска влада у потпуности деполитизовати кључне владине институције с циљем обезбеђења бескомпромисне борбе против криминала и корупције. Да ће нова демократска влада поштовати Устав и с тим у вези неће покретати никакве иницијативе или поступке с циљем измене државне заставе, грба и химне-пише у Споразуму.

Такође, како се додаје, нова влада неће покренути поступак за повлачење признања независности Косова.

Нова влада, како је наведено, неће спроводити реваншизам на политичкој или било којој другој основи, усвојиће и ревидирати све законе у складу с европским стандардима с циљем што брже интеграције Црне Горе у ЕУ и омогућиће мањинским странкама учешће у влади без обзира имају ли парламентарни статус или не.

Споразум је састављен и на енглеском и немачком језику.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном

ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном

АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.

06. 03. 2026. у 09:10

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.

06. 03. 2026. у 08:23

Коментари (12)

МАЊА ПОТРОШЊА, ВЕЋА СТАБИЛНОСТ: Енергетска ефикасност у служби јавног здравља