Двоје осумњичених за изазивање пожара: Кривичне пријаве у Пљевљима

Novosti online / М. Д.

06. 07. 2020. у 13:23

Основно државно тужилаштво у Пљевљима сумња да су Д. Ш. и В. О. починили кривично дело изазивање опште опасности, односно изазвали пожар који се догодио почетком 7. априла у селима Матаруге и Љутићи, у општиниПљевља.

Двоје осумњичених за изазивање пожара: Кривичне пријаве у Пљевљима

Фото: Служба заштите и спасавања

Управи полиције – Центру безбедности Пљевља је наложено да се против тих особа поднесе кривична пријава за наведено кривично дело у редовном поступку, саопштила је Наташа Бајчета портпаролка ОДТ Пљевља.

Подсећања ради, почетком априла ове године, у селима Матаруге и Љутићи, појавио се пожар траве и ниског растиња који је потпомогнут ветром се проширио на високе шуме, а затим угрозио и објекте.

Поред пљеваљских ватрогасаца, који су пожар гасили више дана, интервенисали су и авиони Директората за ванредне ситуације, а у гашење пожара укључио се и хеликоптер Министарства одбране и припадници Војске.

Фото: Фото Министарство одбране

Tekst potpisa

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТИ ВЕЛИКИ И ЈАКИ ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".

12. 03. 2026. у 19:25

ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и Иранци изађите на улице

ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и "Иранци изађите на улице"

СПЕКУЛАЦИЈЕ о наводној смрти израелског премијера Бењамина Нетанијахуа појавиле су се јуче на друштвеним мрежама, а пренео их је хебрејски веб-сајт иранске новинске агенције Тасним. Шта се с њим догодило - одговор је стигао дан касније. Жив је и здрав и како поручује на првој конференцији од почетка рата - спреман је да борбе приведе крају.

12. 03. 2026. у 22:29 >> 22:37

Коментари (0)

„И ЈЕДАН ЈЕ МНОГО“: Удружење приређивача игара на срећу СПИС покренуло програм едукације младих