ДЕЧАК (12) СЕО ЗА ВОЛАН, ПА НАПРАВИО КАРАМБОЛ! Tешко повређен мушкарац, отац дечака ухапшен

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

28. 07. 2025. у 18:45

У НИКШИЋКОМ насељу Кочани дошло је до саобраћајне несреће којом приликом је теже повређен пешак, а аутомобилом је управљало дванестогодишње дете.

ДЕЧАК (12) СЕО ЗА ВОЛАН, ПА НАПРАВИО КАРАМБОЛ! Tешко повређен мушкарац, отац дечака ухапшен

Фото: Профимедиа/Илустрација

Полицијски службеници су против оца детета В. Т. (35), поднели прекршајне пријаве због почињених прекршаја Закона о безбедности саобраћаја на путевима – уступање возила и Закона о заштити од насиља у породици – занемаривање.

Како наводе у саопштењу полиције, дежурној служби Одељења безбедности Никшић пријављено је јуче 27. јула око 21:30 часова да је у насељу Кочани дошло до саобраћајне незгоде у којој је једно лице задобило повреде и транспортовано је у Општу болницу Никшић.

- Током увиђаја је утврђено да су у саобраћајној незгоди учестовали путничко моторно возило којим је управљало дете из Никшића, старости 12 година, и једно лице – пешак, са којим је возило остварило контакт приликом чега је лице задобило тешке телесне повреде. Поступајућа државна тужитељка се изјаснила да се у радњама поменутог детета стичу битни елементи кривичног дела тешко дело против безбедности јавног саобраћаја у стицају са кривичним делом угрожавање јавног саобраћаја. Имајући у виду да се ради о лицу млађем од 14 година, исто је кривично неодговорно због старосне доби. Предузимајући даље мере и радње из своје надлежности, полицијски службеници су против оца детета – В.Т. (35), поднели прекршајне пријаве због почињених прекршаја Закона о безбедности саобраћаја на путевима – уступање возила и члана 37 Закона о заштити од насиља у породици – занемаривање - наводе у саопштењу.

Управа полиције упућује апел родитељима да предузму одговарајуће мере надзора над својом малолетном децом и њиховим кретањем, што је и законска обавеза родитеља – старатеља, а посебно у погледу спречавања употребе моторних возила и других видова штетног понашања, чиме директно доприносе повећању личне и опште безбедности како своје дјеце, тако и свих учесника у саобраћају.

(Курир.рс/РТЦГ)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело

ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело

ИРАН је саопштио да је остварио велику победу и приморао Сједињене Америчке Државе да прихвате његов план у 10 тачака, наводи се у саопштењу Врховног савета за националну безбедност Ирана које су пренели државни медији, тврди ЦНН. Трамп је на обајву ЦНН-а експресно реаговао и оптужио их за превару.

08. 04. 2026. у 02:39

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

ШОК: Амери НИСУ спашавали пилота - КРАЛИ су обогаћени уранијум! Катастрофа за Вашингтон

ШОК: "Амери НИСУ спашавали пилота - КРАЛИ су обогаћени уранијум! Катастрофа за Вашингтон"

БАГЕЈ је назвао операцију спасавања катастрофом за Вашингтон, јер иранска војска тврди да су њене снаге уништиле два хеликоптера Црни јастреб и два војно-транспортна авиона Ц-130.

06. 04. 2026. у 19:11

Коментари (0)

ХУЛИГАНИ МАЛТРЕТИРАЛИ БЕСКУЋНИКА, А ОНДА СЕ ДОГОДИЛО НЕШТО НЕВЕРОВАТНО: Мислио сам да халуцинирам