НЕЋЕ БИТИ НАТО ПОЛИГОНА: Велика победа грађана активиста Црне Горе на Сињајевини
СИЊАЈЕВИНА није војни полигон. Сињајевина је живот! Овај слоган ГИ "Сачувајмо Сињајевину", која је са грађанским активистима, сточарима, пчеларима и слободним грађаним годинама водила битку са државном бирократијом, која је намерила да на "првом пашњаку Европе" гради полигон за артиљеријска гађања не само Војске Црне Горе већ и трупа НАТО пакта, од јуче је "на снази". На седници Владе Црне Горе, поништена је иницијатива за формирање војног полигона на Сињајевини!
милутин секуловић
- Што је јасна потврда да чујемо глас грађана, бринемо о животној средини и мислимо на генерације које долазе - саопштио је премијер Милојко Спајић, који је на мрежи "Икс" поручио да 44. Влада не следи, већ исправља погрешне одлуке. - Радује ме што је вишегодишња борба локалног становништва, бројних љубитеља природе и релевантних међународних организација добила свој институционални епилог, а Влада на чијем сам челу испунила још једно дато обећање", навео је Спајић, чиме је услишио захтеве ГИ Сачувајмо Сињајевину која је пре тога поздравила и снажно подржала иницијативу министра одбране Драгана Краповића да Влада Црне Горе поништи Закључке Владе из 2019. године, којима је започет процес милитаризације Сињајевине.
Чврсту намеру да на катунима Сињајевине, где су за живот породица стицали бројни сточари и пчелари са територија општина Колашин, Мојковац, Даниловград и Бијело Поље, буде изграђен војни полигон, исказала је ДПС Влада Душка Марковића и тадшњи министар одбране Предраг Бошковић.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера
ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.
10. 07. 2026. у 12:18
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)
ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.
08. 07. 2026. у 17:19
Коментари (0)