ПОЧЕЛА АКЦИЈА ЧИШЋЕЊА ПОДМОРЈА: Само испод Роса седам тона отпада

На самом почетку акције чишћења херцегновског подморја коју организује општински Секретаријат за екологију и енергетску ефикасност, уз подршку Еко фонда, а посао обавља фирма Аква Бока, прикупљено је невероватних седам кубика различитог отпада, само у ували Росе.

ПОЧЕЛА АКЦИЈА ЧИШЋЕЊА ПОДМОРЈА: Само испод Роса седам тона отпада

Фото: РТХН

Илија Пеулић из Секретаријата за екологију и енергетску ефикасност каже да ће акција на овој локацији трајати три, четири дана.

- Има доста отпада, флаша, шпорета, гзма, гвожђа. Надам се да ће када буду видели колико смо отпада извукли из мора људи променити свијест о томе, схватити да нам море треба, а не да од њега правимо депонију, истакао је Пеулић.

Акција чишћења подморја важна је за све, сигуран је Богдан Калуђеровић из МЗ Луштица.

-Смеће морамо редуковати, чим га је мање у природи  и  људи  га мање бацају. Срећни смо због акције чишћења, очекујемо да ако не завршимо све  ове године, наставимо идућег пролећа, рекао је Калуђеровић.

Због огромне количине отпада баченог у море није лако обавити овај посао, порука је Дражена Црнковића из фирме Аква Бока. Посебно је каже, тешко очистити ситни отпад који се таложи годинама.

-Кабасти отпад је приметан, ситни  се годинама таложи и сада је у слојевима. Када будемо очистили прве слојеве можемо дати пресек ситуације, казао је Црнковић.

Осим Роса, до краја године предвиђено је чишћење подморја на јШкверу, целом дужином реке Суторине и у делу обале на Топлој, од  Хунгест хотел сан ризортa до ресторана Мимоза. Процењена вредност радова је око 36 хиљада евра.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

АКО КОРИСТИШ МЕГАФОН, ОНДА ТО НЕМОЈ НАЗИВАТИ ПИСМОМ Песков оштро о Зеленском: Да је заиста желео да га преда Путину, могао је то да учини

"АКО КОРИСТИШ МЕГАФОН, ОНДА ТО НЕМОЈ НАЗИВАТИ ПИСМОМ" Песков оштро о Зеленском: Да је заиста желео да га преда Путину, могао је то да учини

ДА је Владимир Зеленски заиста желео да преда писмо руском председнику Владимиру Путину, могао је то једноставно да учини, без јавног објављивања, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков.

07. 06. 2026. у 13:37

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

Фондација Меридиан обрадовала 100 деце са Косова и Метохије на Ф4 Меридианбет КЛС