ОПСТРУИРАО РАД ВЛАДЕ ЦРНЕ ГОРЕ И ПЕС: Огласили се из Покрета Европа сад, после оставке Јакова Милатовића

Велиша КАДИЋ

24. 02. 2024. у 20:14

ПОКРЕТ Европа сад саопштио је, поводом оставке Јакова Милатовића, да је одавно примећена његова намера да опструира рад Владе Црне Горе и ПЕС-а, а то је кулминирало данашњим напуштањем партије.

ОПСТРУИРАО РАД ВЛАДЕ ЦРНЕ ГОРЕ И ПЕС: Огласили се из Покрета Европа сад, после оставке Јакова Милатовића

Фото: В. К.

Како су навели, "Од преузимања власти, ПЕС је допринео смањењу тензија у друштву и решавању проблема дијалогом са свим политичким и друштвеним актерима."

- Овај дијалог је резултирао избором кључних функција у правосуђу, успешним пописом, повећањем минималних пензија на 450 евра, као првог корака програма Европа Сад 2. Одблокирали смо процес европских интеграција и Црна Гора је ближа уласку у ЕУ него икад раније, чиме су на најбољи начин афирмисане европске вредности. Наставићемо да се залажемо за избор компетентних појединаца на кључне функције, иако разумемо да то представља новост на политичкој сцени и да се томе противе неке политичке структуре, па чак и појединци који су до скоро били у ПЕС-у. Наставићемо да се боримо за бољи стандард грађана и, упркос свим опструкцијама, повећање њихових зарада и спровођење програма Европа Сад 2 до краја - саопштили су.

Додали су да се "Надају да ће због јавног интереса актуелни председник смоћи снаге да се издигне изнад личних нетрпељивости и да ће се водити интересима грађана, за разлику од досадашњег поступања, и да неће излазити из својих уставних надлежности."

- Верујемо да је зато добро што је Милатовић схватио да је време да напусти ПЕС, како друштво не би трпело због личних незадовољстава. Ово је начин да се односи поставе на новим основама које ће, надамо се, бити квалитетније. Важно је због Црне Горе да одржи оно што је у Твитер оставци казао, а то је да коначно почне радити у интересу грађана уместо на личној промоцији - саопштили су из Покрета Европа сад.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!

"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!

СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!

10. 03. 2026. у 18:10

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.

06. 03. 2026. у 08:23

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.

07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05

Коментари (0)

МАЊА ПОТРОШЊА, ВЕЋА СТАБИЛНОСТ: Енергетска ефикасност у служби јавног здравља