ТУЖБА ЦЕНТРАЛНОЈ БАНКИ ЦРНЕ ГОРЕ: На "тапету" због прикривања информација
НВО Акција за социјалну правду поднела је Управном суду тужбу против Централне банке због одбијања да им достави податке у вези са Првом банком.
ЦБЦГ/Фејсбук
Како су навели из те организације, ЦБЦГ одбија да им достави податке о трансакцијама између Прве банке и једног кипарског предузећа, што обухвата период од 2007. па до краја прошле године.
-Банкарске активности, сходно информацијама АСП, између Прве банке и кипарског субјекта, доминантно се вежу управо за онај временски период када је Прва банка била издашно помогнута са 44 милиона евра из државне касе, како би била спашавана од пропасти и када је била под посебним мерама надзора од ЦБЦГ - наводи се у саопштењу АСП-а.
ЗАКОН О АНЕКСИЈИ ГРЕНЛАНДА ПРЕДАТ КОНГРЕСУ: "Доделити му статус савезне државе САД"
АМЕРИЧКИ републикански конгресмен Ренди Фајн поднео је предлог закона који предвиђа „анексију и доделу статуса савезне државе“ Гренланду у оквиру Сједињених Америчких Држава, наводи се у саопштењу које је објавио законодавац.
12. 01. 2026. у 21:16
ОВО ЈЕ ГЛАВНИ УДАРАЦ ЗА НАТО И КИЈЕВ: У нападу „орешником“ уништена фабрика од великог значаја (ВИДЕО)
НАПАД „орешником“ онеспособио је Лавовску државну фабрику за поправку авиона, саопштило је Министарство одбране Русије.
12. 01. 2026. у 15:27
БАЛКАНЦИ О ЖИВОТУ У ЕВРОПИ: Пустиће те да цркнеш - ти њега угостиш гозбом, он мисли да си сељачина
МНОГИ сањају о животу у Немачкој, Аустрији или Швајцарској, замишљајући мир, ред и бољи стандард. Ипак, искуства наших људи који су се преселили откривају да живот у западној Европи често носи неочекиване изазове који могу шокирати оне који су навикли на балканску спонтаност и топлину.
13. 01. 2026. у 10:22
Коментари (0)